SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Słupy reklamowe Warexpo zasilane energią słoneczną

Wszystkie nowe podświetlane słupy informacyjno-reklamowe należące do Warexpo, będą zasilane wyłącznie energią solarną. Spółka zakończyła właśnie testy instalacji zaprojektowanej specjalnie pod ten typ mebla miejskiego.

Article

Spółka Warexpo, która jest właścicielem sieci słupów informacyjno-reklamowych w Warszawie, przez ostatnie miesiące – mniej i bardziej nasłonecznione – testowała specjalnie zaprojektowane rozwiązanie, umożliwiające zasilanie słupa wyłącznie panelami słonecznymi, sterowanie natężeniem oświetlenia oraz monitorowanie działania instalacji w czasie rzeczywistym w pięciu lokalizacjach na terenie stolicy.

- Dziś możemy powiedzieć, że testy zaprojektowanej do naszych potrzeb instalacji kończą się sukcesem. Prace nad nią prowadziliśmy, łącząc tak ważne dla nas walory estetyczne nośnika z wydajnością samych paneli słonecznych. Dzięki temu możemy powiedzieć, że słupy te są zarówno przyjazne krajobrazowi miejskiemu, jak i środowisku. Rozwój sieci tego typu mebli miejskich planujemy już tylko w oparciu o instalację fotowoltaiczną - zadeklarował prezes Warexpo Marcin Ochmański.

System niezależnego zasilania zainstalowany w fotowoltaicznym słupie reklamowym jest tylko elementem wykonawczym, prawdziwą pracę wykonuję oprogramowanie ,,w chmurze", które na podstawie aktualnych statystyk i warunków pogodowych odpowiednio zarządza zgromadzoną w akumulatorach energią. Pozwala to na zwiększenie wydajności do poziomu porównywalnego (przez większość roku) z zasilaniem z sieci oraz osiągnięcia dużej żywotności sprzętu. Urządzenie pozwala również uniknąć kosztownych kontroli serwisowych. System automatycznie powiadamia o awariach i próbach włamania, a panel klienta pozwala na przeglądanie wszystkich istotnych statystyk online, co znacznie obniża koszty utrzymania sieci.

Spółka planuje postawić od 100 do 150 tego typu nośników na terenie Warszawy w ciągu 3 najbliższych lat.

- Obniżanie negatywnego wpływu na klimat jest ważne dla mieszkańców miast, władz miasta, ale również wielu spośród naszych klientów. Tym sposobem dokładamy naszą cegiełkę do tych starań. Ponadto, pracując nad rozwiązaniem wydajnym i efektywnym od strony ekonomicznej budujemy kompetencje, które będziemy starali się wykorzystywać przy innych projektach z zakresu smart city - dodaje Ochmański.

W czerwcu br. Warexpo reklamowało na tzw. słupach sensorycznych Muzeum Warszawskiej Pragi.

Kilka tygodni wcześniej firma promowała na słupach wypełnionych wodą picie wody z kranu w Warszawie.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słupy reklamowe Warexpo zasilane energią słoneczną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl