SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sondaż wyborczy: PiS - 33,7 proc., Polska 2050 - 22,7 proc., KO - 13 proc.

 Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 33,7 proc. biorących udział w głosowaniu poparłoby PiS; 22,7 proc. Polskę 2050, a 13 proc. KO - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM.

Jarosław Kaczyński, fot. TV RepublikaArticle

Z badania wynika, że gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to wzięło by w nich udział 48,1 proc. Polaków. Brak chęci udziału w wyborach zadeklarowało natomiast 49,5 proc. badanych.

Spośród osób, które wyraziły chęć głosowania, 33,7 proc. poparłoby PiS, 22,7 proc. na Polskę 2050, a 13 proc. KO.

Konfederację wskazało 8,2 proc. chcących głosować, a Lewicę 8 proc. Z badania wynika, że do Sejmu nie weszłaby Koalicja Polska - PSL, która uzyskała w badaniu 4,3 proc. wskazań.

9,9 proc. badanych wskazało natomiast, że "trudno powiedzieć" na kogo oddaliby swój głos.

Badanie przeprowadzono 25 maja na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Dołącz do dyskusji: Sondaż wyborczy: PiS - 33,7 proc., Polska 2050 - 22,7 proc., KO - 13 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olofik
Przecież Polska 2050 to nic innego jak upadająca nazwa ludzi PO,czyli kolejne ukryte zło. Wczoraj ktoś dobrze powiedział w tv,jakby Szymuś dziś rządził Turów już by zamykali,a ludzie z Bogatyni przy poniedziałku już by pewnie ustawiali się w kolejkach po zasiłki i zapomogi.
Żeby nie było,obecnie rządzący to również to samo wielkie zło.
odpowiedź