SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spacelift z 6 mln dolarów finansowania. Wśród inwestorów Blossom Capital, Inovo Venture Partners oraz Hoxton Ventures

Polski startup Spacelift, który automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, pozyskał ponad 22,3 mln złotych (6 mln dolarów) w Serii A, której przewodził brytyjski Blossom Capital, a wzięli w niej udział także dotychczasowi inwestorzy - m.in. Inovo Venture Partners oraz Hoxton Ventures. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę zespołu i nowe produkty.

Spacelift to startup, który pomaga firmom w zarządzaniu infrastrukturą serwerów w chmurze, w modelu Infrastructure-as-Code (IaC). Dzięki platformie, deweloperzy mogą bezpiecznie budować, rozwijać i testować aplikacje w chmurze.

Spacelift oferuje platformę plug-and-play, która pozwala zespołom deweloperskim szybko automatyzować zarządzanie infrastrukturą, zdalnie współpracować czy monitorować dostęp do serwerów. Platforma umożliwia też zarządzanie zgodnością (compliance), ułatwiając firmom dostosowywanie infrastruktury do wymogów prawa.

Czytaj także: Robert Lewandowski zainwestował w biopreparaty dla rolnictwa Bio-Lider

6 mln dolarów na rozwój

Pomysłodawcą i CEO Spacelift jest Marcin Wyszyński, deweloper, który pracował wcześniej m.in. w Google i Facebooku. Już wcześniej mierzył się z problemami związanymi z zarządzaniem infrastrukturą chmurową. Stworzył też dedykowane rozwiązania do automatyzacji tego procesu dla brytyjskiego giganta z branży dostaw jedzenia Deliveroo oraz niemieckiego unicorna TIER, który rozwija usługę wynajmu hulajnóg elektrycznych.

Współzałożycielem i COO jest Paweł Hytry, który współtworzył i rozwijał startup FitPass, przejęty w roku 2019 przez francuski holding Groupe Up.

Spacelift od początku jest wspierany przez fundusz Inovo Venture Partners. Połączył on ze sobą obu współzałożycieli, a także przewodził pierwszej rundzie finansowania (pre-seed), w której startup pozyskał ok. 6 mln zł (1,6 mln dol.). Udział wziął w niej także brytyjski fundusz Hoxton Ventures oraz aniołowie biznesu z Europy i USA.

Teraz do grona inwestorów dołączył Blossom Capital. Przewodził on Serii A, w której Spacelift pozyskał 22,3 mln złotych (6 mln dol.). Wzięli w niej udział także dotychczasowi inwestorzy.

Według zapowiedzi pozyskane środki pomogą Spacelift w rozbudowie własnego zespołu deweloperów i przyspieszeniu rozwoju produktów, a także w stworzeniu zespołu odpowiedzialnego za marketing i sprzedaż w Stanach Zjednoczonych. Spacelift ma siedzibę w Redwood City w Kalifornii oraz biuro w Warszawie, ale zespół rekrutuje także zdalnie.

Czytaj także: Telemedico z 25 mln złotych finansowania. Wśród inwestorów PKO VC i UNIQA Ventures

- Przejście do chmury oraz rozwiązania Infrastructure-as-Code przyniosły firmom olbrzymie korzyści, ale postawiło zespoły deweloperskie przed nowymi wyzwaniami - zaznacza w komunikacie Paweł Hytry, COO i współzałożyciel Spacelift. - Szczególnie, gdy pracują zdalnie. Cieszymy się, że dołącza do nas Blossom Capital, fundusz doświadczony we wspieraniu szybkiego wzrostu, który zainwestował już m.in. w Checkout.com. Dołączają do naszych dotychczasowych inwestorów, takich jak Inovo Venture Partners, którzy rozumieją deweloperów, mówią ich językiem i pomagają nam rosnąć. Z ich pomocą będziemy mogli rozwijać Spacelift jeszcze szybciej.

Dołącz do dyskusji: Spacelift z 6 mln dolarów finansowania. Wśród inwestorów Blossom Capital, Inovo Venture Partners oraz Hoxton Ventures

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl