SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spada sprzedaż iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac. Mniejszy przychód i zysk Apple

46,9 mld USD przychodu i 9 mld USD zysku - to zaprezentowane wczoraj wyniki finansowe Apple za ostatni kwartał, słabsze niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego spadek sprzedaży kluczowych produktów firmy z Cupertino.

Tim Cook, prezes Apple Article

W zakończonym 24 września 2016 r. czwartym kwartale roku finansowego 2016, Apple zanotowało przychód w wysokości 46,9 miliarda dolarów. To o 9 proc. mniej niż rok wcześniej w tym samym okresie (51,5 mld USD).

Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zmniejszył się w ujęciu rocznym z 11,1 miliarda dolarów do 9 miliardów dolarów.

W całym minionym roku fiskalnym Apple zanotowało 215,6 miliarda dolarów przychodu oraz 45,7 miliarda dolarów zysku. To wyniki gorsze wobec odnotowanych we wcześniejszych 12 miesiącach odpowiednio o 18,1 miliarda dolarów oraz 7,7 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w IV kwartale 45,51 miliona telefonów iPhone (spadek o 5 proc. w ujęciu rocznym i wzrost o 13 proc. w ujęciu kwartalnym), 9,27 miliona tabletów iPad (spadek o 6 proc. r/r i o 7 proc. kw./kw.) oraz 4,89 miliona komputerów Mac (spadek o 14 proc. r/r i wzrost o 15 proc. kw./kw.). Firma nie ujawnia szczegółowych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Prezes Apple Tim Cook podczas prezentacji wyników powiedział, że nowy iPhone 7 ma udany start, a firma nie nadąża z produkcją. - Bardzo trudno oszacować zapotrzebowanie, gdy wiesz, że sprzedasz wszystko, co wyprodukujesz - powiedział Tim Cook.

Koncern z Cupertino chwali się rekordowym przychodem pochodzącym z usług, który sięgnął 6,3 miliarda dolarów (+24 proc. r/r).

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 76 miliardów dolarów do 78 miliardów dolarów.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spada sprzedaż iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac. Mniejszy przychód i zysk Apple

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Birk
Ja się dziwię, jak można wydawać tak ogromne pieniądze na coś, co prawdopodobnie nie przetrwa nawet roku. Szczególnie mam na myśli telefony. Koszt produkcji w porównaniu do kosztów sprzedaży - żaden. Coraz częściej mówi się o chińskiej alternatywie, czyli o niejakim Xiomi. Mam nasieję że skopie wreszcie du.y tym oszustom.
13 10
odpowiedź
User
pavv
No i co z tego? Czy 9 mld. nie wystarczy praktycznie na wszystko? Dlaczego ktoś zakłada, że zysk musi nieustannie rosnąć i rosnąć. Jaka jest inflacja w USA? Wystarczy, że zysk co roku będzie wzrastał o tyle % o ile wzrosła inflacja.
11 8
odpowiedź
User
j
To jest polski serwis? To albo te tabelki tłumaczcie na polski albo mi pokażcie na angielskiej stronie żeby w tekst wstawiali zestawienia opisane po polsku.
8 8
odpowiedź
User
j
Raz, że Xiaomi są w Polsce dostępne, a dwa nikt nie zmusza do kupna ajfona. Są tacy co nie kupią nigdy nic innego niż Apple.
8 8
odpowiedź