SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spada widoczność reklam display i wideo w Polsce

Po bardzo dobrym drugim kwartale, w trzecim kwartale br. formaty reklam display odnotowały gorsze wskaźniki, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Również reklamy wideo odnotowały pogorszenie widoczności, w Polsce większe niż w skali Europy - wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark” opublikowanego przez agencję Meetrics.

Po wzroście w pierwszej połowie roku, w III kwartale wskaźniki widoczności reklam wideo spadły w Polsce do ​​75 proc. (w II kwartale było to 79 proc.). Widoczność (viewability) reklam display spadła w tym samym okresie do 57 proc. - w II kwartale było to 58 proc. (średnia dla badanych krajów europejskich wyniosła 61 proc., wobec 63 proc. kwartał wcześniej).
 


Pozytywnym wyjątkiem były display’owe reklamy mobilne, których viewability nieznacznie wzrosło kwartał do kwartału (z 56 do 57 proc.)
.

 

- Średnia widoczność wideo w Polsce jest znacznie wyższa w porównaniu z reklamami display’owymi, ale warto pamiętać, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Różnice w jakości i efektywności reklamy mogą być bardzo duże w zależności od tego gdzie dana reklama wideo jest wyświetlana. Różnic tych nie można zidentyfikować, obserwując jedynie wskaźniki ukończenia filmów. By dysponować wiarygodnymi danymi widoczność musi być mierzona przez cały czas trwania filmu, wtedy można mieć pewność, że przekaz reklamowy został dostarczony skutecznie i rzetelnie - komentuje Hubert Świtalski, country manager Meetrics.

 

O badaniu
W swoich kwartalnych raportach Meetrics dostarcza przeglądu wskaźników widoczności oraz średniego czasu widoczności reklamy. W badaniach przyjęto definicję viewability rekomendowaną przez IAB i Media Rating Council. Reklama jest uważana za widoczną, jeśli co najmniej 50% jej powierzchni jest widoczne na ekranie przez co najmniej sekundę. Dla reklam wideo rekomendowana jest zasada „50/2”, co oznacza, że co najmniej 50% powierzchni reklamy musi być widoczne przez dwie sekundy.

Dołącz do dyskusji: Spada widoczność reklam display i wideo w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kazimierz
Rynek reklam się zmienia, nic w tym dziwnego. Ja od kilku lat aby być na bieżąco w temacie jeżdżę do Nadarzyna na międzynarodowe targi reklamy Ramadays. W lutym znowu się tam zamelduje
odpowiedź