SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spółka Vabun Radosława Majdana zadebiutowała na NewConnect. Kurs akcji wystrzelił

Spółka kosmetyczna Vabun, której prezesem i współwłaścicielem jest Radosław Majdan, były piłkarz i mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan, zadebiutowała w czwartek na rynku NewConnect, a kurs jej akcji w dniu giełdowego debiutu wzrósł o 130 proc.

fot. GPW Article

Spółka Vabun przekazała do obrotu na NewConnect 3 mln akcji po 1,86 zł każda. W chwili otwarcia ich kurs wynosił 2,85 zł, a pod koniec sesji - 4,27 zł, po wzroście o 130 proc.

Podczas debiutu Radosław Majdan zapowiedział, że w najbliższych dwóch latach firma chce zaistnieć w Czechach, Anglii i we Włoszech.

- Wierzymy w dobre wejście na rynek włoski dzięki uczestnictwu w targach w Bolonii - powiedział Majdan.

Obecnie kosmetyki marki Vabun (produkowane przez firmy zewnętrzne) sprzedawane są jedynie w Polsce. Można je kupić m.in. w należących do Jeronimo Martins Polska drogeriach Hebe, w sklepie internetowym oraz hurtowniach kosmetycznych, takich jak np. Drogerie Polskie.

Spółka planuje rozszerzenie dystrybucji na lokalnym rynku, wprowadzenie na rynek nowej linii perfum i kosmetyków a także produktów dla klienta masowego.

Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet, sygnowanych marką "RM Vabun".

Większościowym udziałowcem spółki Vabun jest spółka MBF Group (50,11 proc.). Radosław Majdan ma w niej 32,65 proc. akcji, a posiadane akcje uprzywilejowane dają mu 49 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Debiut poprzedziły subskrypcja nowych akcji serii F i G o łącznej wartości 575 tys. zł oraz sprzedaż akcji istniejących.

Vabun jest 403. spółką notowaną na NewConnect oraz 8. debiutem na tym rynku w 2018 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spółka Vabun Radosława Majdana zadebiutowała na NewConnect. Kurs akcji wystrzelił

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl