SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spółki PwC w Polsce rosły w tempie 17 proc. rocznie

Firma doradcza PwC w minionym roku obrotowym (zakończonym 30 czerwca 2018 r.) uzyskała globalnie 41,3 mld dol. przychodów brutto. W Polsce spółki PwC w tym samym czasie osiągnęły 17-procentowy wzrost przychodów (firma nie podaje kwoty w złotówkach).

Article

Łączne globalne przychody PwC za rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2018 r. wyniosły 41,3 mld dol. To wzrost o 10 proc. w relacji rdr. i 21. rok dodatniego trendu z rzędu.

Wzrosty firma notuje we wszystkich regionach. Największy w Azji (15 proc.), 12 proc. na Bliskim Wschodzie i w Afryce, 10 proc. w Europie Środkowo-Wschodniej. 7 proc.  wzrostu odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku, 6 proc. w Europie Zachodniej i 4 proc.  w Ameryce Północnej i Południowej.

Liczba pracowników PwC na świecie w omawianym okresie wzrosła o 6 proc. i wynosi obecnie ponad 250 tys. osób w 158 krajach.

- Jednym z naszych priorytetów jest  wdrażanie najlepszych rozwiązań technologicznych dla naszych interesariuszy. Do 2019 r. w sumie zainwestujemy ponad 1 mld dol. w rozwiązania chmurowe, co pomoże nam zwiększyć jakość i efektywność naszych usług  – mówi Bob Moritz, prezes PricewaterhouseCoopers International Ltd.

PwC w Polsce od 27 lat

Firma jest obecna w Polsce od ponad 27 lat, posiada 8 biur regionalnych: w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, oraz Financial Crime Unite w Gdańsku (zespół niemal 500 ekspertów wspierający klientów z całego świata w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy) i dwa Service Delivery Center – w Katowicach i Opolu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spółki PwC w Polsce rosły w tempie 17 proc. rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl