SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółki z grupy MNI miały 67,8 tys. aktywnych kart SIM na koniec 2010 r.

Spółki telekomunikacyjne należące do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI miały na koniec 2010 r. ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, poinformowała spółka w komunikacie w czwartek. Oznacza to wzrost o 12,7% wobec stanu sprzed roku.

Spółki z grupy MNI miały 67,8 tys. aktywnych kart SIM na koniec 2010 r.

"Akwizycje i rozwój organiczny, w tym wprowadzanie nowych marek, dosprzedaż usług dla klientów spółek z grupy były czynnikami wzrostu w 2010 r. W efekcie na koniec ubiegłego roku spółki telekomunikacyjne należące do funduszu MNI miały łącznie 67,8 tys. aktywnych kart SIM. Oznacza to wzrost o 12,7% w ciągu roku" - czytamy w raporcie.

MNI ocenił, że zajmuje drugie miejsce na polskim rynku MVNO (wirtualnych operatorów telefonii komórkowej).

"Zgodnie z zapowiedziami, w 2010 r. zanotowaliśmy wzrost liczby sprzedanych kart SIM. Dzięki aktywizacji sieci sprzedaży oraz wprowadzaniu kolejnych marek, wynik był nawet lepszy niż planowaliśmy" - powiedział prezes spółek Hyperion oraz MNI Telecom Marek Południkiewicz, który w grupie MNI odpowiada za segment telekomunikacja.

Spółka podała, że za dynamiczny rozwój telefonii komórkowej odpowiada ramię telekomunikacyjne funduszu MNI  posiadające platformę technologiczną MVNE (Mobile Virtual Network Enabler), która umożliwia świadczenie usług MVNO innym firmom, zarówno w ramach grupy (np. dla MNI Telecom), jak i dla zewnętrznych podmiotów (Toya, Mediatel, Crowley Data Poland). 

MNI poinformowało, że z szacunków firmy badawczej PMR Publications pod koniec I połowy 2010 r.  operatorzy wirtualni (MVNO) posiadali w sumie 525 tys. aktywnych użytkowników telefonii mobilnej, co oznacza podwojenie liczby aktywnych kart SIM w stosunku do tego samego okresu roku 2009.

"Spółki telekomunikacyjne funduszu MNI mają obecnie blisko 13% udziałów w rynku MVNO w Polsce, stając się drugim pod względem liczby użytkowników telefonii MVNO operatorem, tuż po sieci wRodzinie" - czytamy w raporcie.

Grupa MNI miała narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka 29,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 22,40 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 212,10 mln zł wobec 182,59 mln zł. W skład grupy wchodzą m.in. notowane spółki MIT oraz Hyperion.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spółki z grupy MNI miały 67,8 tys. aktywnych kart SIM na koniec 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl