SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spot „Dość olewania” na antenie Radia Kielce, RMF FM i Polsat News

Radio Kielce zaczęło bezpłatnie emitować społeczny spot „Dość olewania” przygotowany w ramach kampanii społecznej „Obywatele decydują” fundacji INSPRO, którego emisji odmówiły Polskie Radio i Telewizja Polska. Spot wyemitowały w całości także RMF FM i Polsat News.

kadr ze spotu „Dość olewania” Article

Przedstawiciele Polskiego Radia i Telewizji Polskiej odmawiając emisji spotu, tłumaczyli, że jest on obsceniczny i wulgarny (więcej na ten temat).

- Jest nam przykro, że Polskie Radio i TVP odrzuciły nasz spot, ale nie będziemy teraz siedzieć z założonymi rękami - stwierdza w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maria Jaraszek odpowiedzialna w fundacji Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) za kontakty z mediami.

INSPRO zamierza zwrócić się z prośbą o emisję klipu do regionalnych ośrodków Polskiego Radia i regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej, które są spółkami niezależnymi od PR SA i TVP SA. Jak mówi Maria Jaraszek, takie rozwiązanie zaproponował fundacji przedstawiciel Radia Kielce, który sam zaproponował jej bezpłatną emisję tego spotu. - Powiedział, że nie widzi w tym spocie nic wulgarnego i obscenicznego. Naszego spotu już teraz można słuchać na antenie tego radia - mówi Jaraszek. Dodaje, że niektóre komercyjne stacje radiowe i telewizyjne, jak np. RMF FM i Polsat News, już wyemitowały spot w całości. - Cieszy nas to, że w komercyjnych mediach jest miejsce na kampanie społeczne - podkreśla.

INSPRO zamierza także skorzystać z propozycji Telewizji Polskiej i przekazać do emisji poprzedni spot z kampanii „Obywatele decydują”, pokazujący trudną drogę kulki symbolizującej głos wyborcy po labiryncie Sejmu. - Jednocześnie szukamy komitetów wyborczych, które chciałyby puścić nasze spoty w ramach czasu antenowego w mediach publicznych, który przysługuje im przed wyborami - informuje Jaraszek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spot „Dość olewania” na antenie Radia Kielce, RMF FM i Polsat News

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz
Przepraszam, ale czy Radio Kielce nie jest już Polskim Radiem Kielce?

"Polskie Radio odmówiło emisji spotu z kampanii społecznej „Obywatele decydują” pokazującego, jak wyborcy są olewani przez polityków. - Powodem decyzji był estetyczny wyraz spotu, w którym użyto wulgaryzujących środków wyrazu, co powodowało jego obsceniczny charakter - tłumaczy nadawca".

Osobiście wolałbym zobaczyć i usłyszeć spot, gdzie obywateli ma się w "głębokim poważaniu". Ależ to wyzwanie dla reżyserów !

O ile w telewizji widać i jakoś to się tłumaczy, to w radiu słychać i w żaden sposób się to nie tłumaczy... Poza jednym. No i piękna aktorka, która do historii przechodzi jako "olana"... Smutek ;(
8 8
odpowiedź
User
słuchacz
A, sorry - słuchalność Kielcom spadła z hukiem...
8 8
odpowiedź
User
AD
No to im teraz wzrośnie. Brawa dla Radia Kielce i Jarka Kusto!
12 8
odpowiedź
User
janusz
Do słuchacz.
W tekście wyraźnie jest napisane, że oddzialy regionalne to oddzielne spółki.
8 8
odpowiedź
User
hejze
W Rock Radiu też emitowali
9 8
odpowiedź