SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spot Hoop Coli w wersji karaoke po interwencji KRRiT (wideo)

Hoop Cola wprowadza wersję karaoke swojego świątecznego spotu. Reklama została zmieniona po interwencji KRRiT zarzucającej przekazowi naruszanie uczuć religijnych.

Spot Hoop Coli w wersji karaoke po interwencji KRRiT (wideo)

W świątecznej kampanii reklamowej Hoop Coli – przebiegającej pod hasłem "ColęDawanie" – wykorzystywana jest melodia "Hej kolęda, kolęda", do której różni bohaterowie śpiewają zmieniony tekst. KRRiT uznała, że taki przekaz narusza uczucia religijne Polaków, ponieważ „zgodnie z tradycją polskiej kultury pieśni religijne mają istotne znaczenie i wymiar dla kształtowania zwyczajów rodzinnych i więzi społecznych", i w piśmie przesłanym do stacji telewizyjnych wezwała do wstrzymania dalszej emisji spotu.

W odpowiedzi Hoop Cola przygotowała zmienioną wersję reklamy – z samym podkładem muzycznym kolędy. Żeby podkreślić tę wymuszoną modyfikację, usta bohaterów zostały zakryte czarnymi prostokątami, a tekst jest wyświetlany u dołu ekranu jak w teledyskach karaoke. Pod koniec reklamy o jej zmianie informuje również lektor.

– Zwróciliśmy się do KRRiT o ponowne rozpatrzenie naszej kampanii, a do tego czasu będzie emitowana nowa wersja spotu – wyjaśnia Edyta Bach, PR manager Hoop Coli. – Decyzja KRRiT jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że reklama „Colędawanie” komunikuje podstawową ludzką potrzebę przynależności i więzi, namawiając do otwartości na innych, co wyklucza możliwość obrażania uczuć – dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spot Hoop Coli w wersji karaoke po interwencji KRRiT (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kris
może nakazać Kolędzie Zaleskiej zmianę członu nazwiska, bo pomyśleć by mógł jakiś ;)) matoł, że to kolęda ku czci Kolędy, ROTFL
odpowiedź