SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify przejmuje Kinzen

Platforma Spotify przejęła irlandzką firmę Kinzen, z którą współpracowała od 2020 r. Kinzen specjalizuje się w moderacji treści, a jej technologia ma pomóc Spotify w identyfikacji zagrożeń w podcastach udostępnianych w serwisie.

Article

Kinzen wykorzystuje uczenie maszynowe do analizowania potencjalnie szkodliwych treści i mowy nienawiści w wielu językach i krajach. Celem jest ochrona internetowych społeczności przed zetknięciem się z tego typu materiałami.

Platforma Spotify poinformowała, że współpracuje z firmą Kinzen od 2020 r., a jej technologia znajduje zastosowanie szczególnie jeśli chodzi o podcasty. Przejęcie ma pomóc serwisowi w zapewnieniu użytkownikom na całym świecie bezpiecznego i przyjemnego korzystania z dostępnych w nim treści.

"Będziemy mogli jeszcze bardziej poprawić nasze możliwości wykrywania i radzenia sobie ze szkodliwymi treściami - co ważne w sposób, który lepiej uwzględnia kontekst lokalny." - stwierdziła Dustee Jenkins, global head of public affairs w Spotify.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Przejęcie Kinzen jest postrzegane jako kolejny krok Spotify mający na celu uniknięcie kontrowersji podobnych do tych, jakie pojawiły się na początku br. wokół treści publikowanych przez Joe Rogana. Ten najpopularniejszy na świecie twórca podcastów, który w 2021 r. podpisał warty 100 mln dolarów kontrakt na wyłączność ze Spotify, poddawał w wątpliwość informacje na temat COVID-19 i ustawiał się po stronie antyszczepionkowców. W rezultacie z obecności na platformie zaczęli rezygnować uznani artyści, w tym Neil Young i Joni Mitchell.

Spotify zmienił wówczas swoje zasady dotyczące niektórych treści, zapowiadając, że będzie podsuwać użytkownikom dodatkowe, wiarygodne źródła informacji na temat pandemii COVID-19. Z kolei w czerwcu br. Spotify utworzył Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa (Safety Advisory Council), która ma pomagać platformie przy podejmowaniu decyzji dotyczących moderacji treści.

Dołącz do dyskusji: Spotify przejmuje Kinzen

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
W wątpliwość się podaje, a nie poddaje.
odpowiedź
User
M
Ochrona...raczej cenzura. Ludzie będą żyć w wyimaginowanych, sztucznych światach, środowisku.
odpowiedź