SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znana platforma streamingowa zwolni 1500 osób

Serwis streamingowy audio Spotify ogłosił plan redukcji zatrudnienia, obejmujący 17 proc. załogi. Pracę z powodu konieczności cięcia kosztów straci około 1500 osób. 

W wydanym oświadczeniu dyrektor generalny Spotify Daniel Ek przekazał, że podjął "trudną" decyzję w obliczu "dramatycznego" spowolnienia wzrostu gospodarczego. Wyjaśnił, że platforma musiała podjąć "znaczące działania w celu dostosowania kosztów" do obecnej sytuacji rynkowej.

Daniel Ek dodał, że jest to "niezwykle bolesne dla zespołu" Spotify. „Odejdzie od nas wielu inteligentnych, utalentowanych i ciężko pracujących ludzi" – oświadczył.

Szczegóły planów zwolnień nie zostały na razie podane.

Spotify zatrudnia około 9000 osób. Pracę straci 17 proc. załogi, czyli 1500 osób.

Spotify z pierwszym od lat zyskiem

W trzecim kwartale roku zysk operacyjny Spotify wyniósł 32 mln euro (34,1 mln dolarów), a przychody 3,36 mld euro. To pierwszy kwartalny zysk firmy od 2021 r. Platforma odnotowała wzrost liczby aktywnych użytkowników do 574 mln, o 26 proc. rok do roku. Liczba płacących użytkowników na koniec trzeciego kwartału wzrosła o 6 milionów (+16 proc. rok do roku) i wynosi 226 mln.

Przychody z reklam wzrosły o 16 proc. rok do roku do 447 milionów euro i o 11 proc. kwartał do kwartału.

W ostatnich latach Spotify ponosił znaczące nakłady na umowy z twórcami, przewidujące tworzenie treści podcastowych na wyłączność. Takie kontrakty zawarto m.in. z Joe Roganem, Michelle i Barackiem Obama czy księciem Harrym i Meghan Markle.

Dołącz do dyskusji: Znana platforma streamingowa zwolni 1500 osób

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mario
Napewno teraz wszyscy pracujący na sukces Spotify się cieszą :( rozwijali platformę przyciągali twórców a teraz do widzenia... no bo trzeba zapłacić Megan Markle...
5 2
odpowiedź
User
Litości
"Znana platforma streamingowa zwolni 1500 osób". Ktoś tu zaczął naśladować p. Gąbkę ("ag").
Nie można napisać wprost, iż "Spotify zwolni 1500 osób" ?
7 0
odpowiedź
User
jak
Nie potraficie napisać Spotify po prostu i musicie się w clickbait bawić?
5 0
odpowiedź