SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Party” na czele dwutygodników people w I kwartale. „Gala” o 45 proc. w dół

W pierwszym kwartale 2020 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników people było „Party”. Wszystkie magazyny odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gala” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika „Party” (Edipresse Polska) w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła 88 248 egz. W porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku była niższa o 19,74 proc. - wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z trzeciej na drugą pozycję awansował dwutygodnik „Viva!” (Edipresse Polska). Zanotował spadek wynoszący 19,74 proc. Jego średni wynik w analizowanym miesiącu wyniósł 56 551 egz.

Na ostatnią lokatę podium spadł magazyn „Show”. Jego średni wynik wyniósł 54 642 egz., po spadku o 23,84 proc.

Ostatnia była „Gala” (Grupa Burda), która spadła z czwartej lokaty. Średnia sprzedaż ogółem tytułu w pierwszym kwartale br. wyniosła 24 168 egz., po spadku o 44,99 proc. - największym w zestawieniu.

W marcu 2020 roku średnia sprzedaż ogółem lidera, czyli dwutygodnika „Party”, wyniosła 81 959 egz., po spadku o 20,11 proc. Drugą lokatę zajęła „Viva!” (51 455 egz., spadek o 19,04 proc.), która wyprzedziła „Show” (50 036 egz., w dół o 28,27 proc.).

W tym ujęciu najwięcej stracił „Flesz” (Edipresse Polska; 30,98 proc. do 24 212 egz.).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Party” na czele dwutygodników people w I kwartale. „Gala” o 45 proc. w dół

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gula
Zamknięcie Gali za 3.2.1....
odpowiedź
User
czytelniczka
Zamknięcie Gali za 3.2.1....
nie doczekasz się ...
odpowiedź