SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska Codziennie” i „Przegląd Sportowy” z największymi spadkami sprzedaży, w górę „Super Express” i „Puls Biznesu”

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w sierpniu br. był „Fakt”. Prawie wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasowała się „Gazeta Polska Codziennie”. Zyskały tylko „Puls Biznesu” i „Super Express” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

W sierpniu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 214 677 egz., czyli o 8,02 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

Od stycznia br. redaktor naczelną „Faktu” jest Katarzyna Kozłowska, która zastąpiła Roberta Felusia. Na początku marca wicenaczelnymi „Faktu” zostali Aldona Toczek i Marcin Kowalczyk.

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 116 455 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zwiększył się o 1,24 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 5,54 proc. do 84 572 egz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem, wynoszący 10,62 proc. do 13 256 egz., zanotowała z kolei „Gazeta Polska Codziennie” (Forum). Tytuł ten w rankingu był siódmy.

Z kolei największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 3,65 proc., pochwalić się mógł „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska), który w zestawieniu był ósmy. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 9 799 egz.

W sierpniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mógł „Super Express”, który zyskał tutaj 9,32 proc.

Najwięcej w tym ujęciu stracił dziennik „Gazeta Giełdy Parkiet” (Gremi Media), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 3,70 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” i „Przegląd Sportowy” z największymi spadkami sprzedaży, w górę „Super Express” i „Puls Biznesu”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tru
To ten sukces ko ko ko ko?? :) plotła o hamowaniu spadków a tu superak ma wzrost a Fak spada o ponad 8 procent... Brawo dla najgorszej naczki w historii prasy
odpowiedź
User
dojna zmiana
GPC - nakład 53 934, sprzedaż 13 335. No ale po co komu czytelnicy, jak kasa ze spółek skarbu państwa płynie szerokim strumieniem. A jeszcze miliony za pseudoportal o puszczy. Niezły przekręt.
odpowiedź
User
Sajmon
Panowie i panie czy ja dobrze widzę że w porównaniu do lipca w sierpniu poza parkietem reszta dzienników zwiększyła swoją sprzedaż fakt o 9 tysięcy,super express o 10 tysięcy,gazeta wyborcza o 6 tysięcy,przegląd sportowy o 1,2 tysiąca nawet w górę poszła gazeta polska-czy nie wydają się wam podejrzane te wyniki sprzedaży?
odpowiedź