SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami, „Polska Metropolia Warszawska” najbardziej w dół

W październiku br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciła „Polska Metropolia Warszawska” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w październiku 2019 roku wyniosła 24 420 egz., czyli o 10,81 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 14,98 proc. do 19 548 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w październiku 2019 roku wyniosła 17 797 egz., po spadku o 11,58 proc.

Z przedostatniej na ostatnią lokatę spadła „Polska Metropolia Warszawska” (Polska Press Grupa), której średni wynik zmniejszył się o 26,27 proc. do 2 675 egz. Jednocześnie była to największa strata w zestawieniu.

W październiku br. w porównaniu do września br. prawie wszystkie dzienniki zanotowały wzrosty średniej sprzedaży ogółem, a najwięcej - 11,04 proc. - zyskał tytuł „Polska Metropolia Warszawska”.

Z kolei najwięcej stracił „Głos - Dziennik Pomorza” (Polska Press Grupa) - było to 5,38 proc. do 12 016 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami, „Polska Metropolia Warszawska” najbardziej w dół

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mała
Ten Twaróg z dziennika Zachodniego jednak jest misztrzem. Tak zoarac gazetę, to tylko ten synek z Rybnika potrafi
odpowiedź
User
cuk
W Łodzi mają talent, bo zaorali dwie gazety z tradycjami. Szacun.
odpowiedź