SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Duży spadek sprzedaży „Twojego Stylu” w sierpniu. „Zwierciadło” na podium

W sierpniu br. na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych uplasował się „Twój Styl”. Największym wzrostem pochwalić się mogło „Avanti”, a na czele spadków znalazła się „Grazia” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) w sierpniu 2017 roku wyniosła 175 164 egz. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. W porównaniu do sierpnia 2016 roku pismo to zanotowało spadek o 16,47 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Oczko niżej uplasowały się „Wysokie Obcasy Extra” (Agora), które awansowały z miejsca trzeciego. Sprzedaż ogółem tego pisma w analizowanym miesiącu uplasowała się na poziomie 80 454 egz., po wzroście o 5,46 proc.

Z czwartej na trzecią pozycję awansował magazyn „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło). Jego średnia sprzedaż ogółem w sierpniu br. uplasowała się na poziomie 77 304 egz., po wzroście o 5,84 proc.

Największy wzrost udziału odnotował miesięcznik „Avanti” (Agora), awansujący z miejsca 9. na 8. Jego wynik zwiększył się o 16,30 proc. do 59 865 egz.

Z kolei najwięcej - 30,55 proc. - straciła „Grazia” (Wydawnictwo Bauer), której wynik wyniósł 33 181 egz. W zestawieniu spadła ona z lokaty 10. na 11. - ostatnią.

W sierpniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem sprzedaży ogółem (o 49,93 proc.) pochwalić się mogło „Elle” (Grupa Burda).

Z kolei w tym ujęciu jedyny spadek odnotował magazyn „Be Active. Dietetyka & Fitness” (Edipresse Polska) - było to 17,48 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duży spadek sprzedaży „Twojego Stylu” w sierpniu. „Zwierciadło” na podium

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelniczka
niemożliwe :)
4 1
odpowiedź
User
Szok
Lecą na łeb na szyję
5 0
odpowiedź
User
gość
ciekawe dlaczego ?
6 1
odpowiedź
User
ccc
myślę, że po prostu latem powinno się wydawać numer łączony, bo w trzecim tygodniu lipca większość grupy docelowej jest w trakcie, tuż po lub przygotowuje się do urlopu i nie myśli o magazynie
1 5
odpowiedź
User
Zosia
Czytam tylko o fryzjera, zajmuje to 30 minut, kiedyś TS czytało się tydzień. Nic ciekawego tam ostatnio nie przeczytałam, to samo PANI, czytam i to rzadko Zwierciadło. MArnej jakości artykuły, przerzuciałam sie na amerykańską prasę
8 1
odpowiedź
User
Chodakowska
już się opatrzyła, to samo jest w Shape, wizerunkowo straciła więc wyznawczynie też otrzeźwiały
7 0
odpowiedź
User
cios
i co teraz będzie?
7 0
odpowiedź
User
ocena
W każdy magazynie sa te same bzdury i reklamy ale jak chce się budowac marke na pustakch celebrytach udajcych autorytety to tak się to konczy Wyniki z roku na rok będą coraz gorsze do segmentu prasy yellow niewiele brakuje
6 1
odpowiedź
User
Jadźka
Ja się chyba targnę na życie, straszna wiadomość.
3 1
odpowiedź
User
beata
żeby robić dobry magazyn nie wystarczy przeświadczenie że jest się mądrzejszym od własnych czytelnikow
7 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing