SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem w II kwartale, „Inżynier Budownictwa” na podium (top 56)

W drugim kwartale br. pozycję lidera średniej sprzedaży wydania wśród wszystkich miesięczników poradnikowych zajęła „Kobieta i Życie”, a drugie miejsce należało do „Poradnika 50+”. Na podium awansował „Inżynier Budownictwa” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC” opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż wydania „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w drugim kwartale 2023 roku wyniosła 148 397 egz. Tytuł zanotował spadek względem analogicznego okresu rok wcześniej wynoszący 2,32 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajął „Poradnik 50+” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż wydania wyniosła 146 401 egz., po spadku o 2,21 proc.

„Inżynier Budownictwa” awansuje na podium

Podium uzupełnia „Inżynier Budownictwa” (Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa), który przed rokiem w zestawieniu zajmował jedno z ostatnich miejsc. Średni wynik budowlanego magazynu uplasował się na poziomie 119 466 egz., po wzroście o 40534,69 proc.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia aż pięć pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazły się dwa tytuły luksusowe i po jednym piśmie budowlanym, ogrodniczym i yellow.

Koniec miesięcznych danych o sprzedaży prasy

Polskie Badania Czytelnictwa opracowały z wydawcami nowy regulamin rozpowszechniania prasy, który wszedł w życie wraz z początkiem 2022 roku. Zmienił się również sposób raportowania rozpowszechniania prasy z miesięcznego na kwartalny (dane nadal ukazują się w rozbiciu na poszczególne miesiące, ale są udostępniane co kwartał).

Sprzedaż wydania to suma sprzedaży wydania drukowanego i sprzedaży e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem w II kwartale, „Inżynier Budownictwa” na podium (top 56)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baczny
Jest tylko jeden, wytłumaczalny i mierzalny dowód na to, że "Kobieta i życia" jest na początku stawki - wellllmaniszcze na każdej okładce, all year long!
0 0
odpowiedź