SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stabilny poziom konsumenckiego optymizmu Polaków

Wszystkie wskaźniki nastrojów gospodarczych polskiego społeczeństwa pozostają na podobnym poziomie jak w maju - poinformował Ipsos. Zmniejszyła się grupa osób oczekujących wzrostu bezrobocia, za to zwiększył się odsetek respondentów przewidujących wyższe ceny.

Stabilny poziom konsumenckiego optymizmu Polaków

Wskaźnik konsumenckiego optymizmu Polaków wynosi obecnie 83 pkt w 100-punktowej skali, co oznacza minimalny spadek (o 0,23 pkt) w porównaniu z majem. Nieznacznie polepszyła się za to (o 0,72 pkt) w ciągu ostatniego miesiąca ocena klimatu gospodarczego, której wskaźnik wynosi obecnie 67,5 pkt. Z kolei poziom skłonności do zakupów zmniejszył się o niecały punkt do 93 pkt, a wskaźnik oczekiwań wzrósł o 0,5 pkt do 90,4 pkt.

51 proc. Polaków - o 3 proc. mniej niż w maju - ocenia, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwiększy się bezrobocie, natomiast 18 proc. - o 3 proc. więcej niż przed miesiącem - przewiduje wzrost poziomu inflacji.

Badanie optymizmu konsumenckiego Polaków zostało przeprowadzone przez Ipsos od 4 do 14 czerwca na reprezentatywnej próbie 1009 ankietowanych powyżej 15 roku życia.

  • Więcej informacji:
  • Ipsos
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stabilny poziom konsumenckiego optymizmu Polaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl