SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Starcom i ClickAd SA wspólnie zajmą się obsługą mediową Tauronu

Spółka Tauron Sprzedaż rozstrzygnęła przetarg na obsługę mediową jej budżetu w kwocie 12,3 mln  zł - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Planowaniem i zakupem mediów do kampanii tej spółki będą zajmować się wspólnie przez najbliższy rok agencja ClickAd SA i dom mediowy Starcom (Publicis Media).

Article

Przetarg trwał od połowy grudnia ub.r.  Oferty w postępowaniu złożyły dwie agencje: ClickAd SA i Starcom (Publicis Media). ClickAd zaoferował następujące stawki: prowizję tv - 0,001 proc, radio i prasa - 0,0001 proc. Średni rabat radio wynosi 83,83 proc., a w prasie - 83 proc.

Starcom proponował z kolei jednakową prowizję na tv, prasę i radio - wynosić ma 0,01 proc.. Rabat na radio to 76,93 proc., a na prasę – 80,45 proc.

Przypomnijmy, że ClickAd  - wspólnie z Effective Media odpowiada za obsługę mediową Grupy Tauron. Spółka wybrała agencję do współpracy w połowie ub.r. W tamtym przetargu agencja ta zaproponowała równie niskie stawki za obsługę mediową Tauronu: prowizje tv na poziomie 0,001 proc., zaś na radio i prasę - 0,0001 proc. Agencja gwarantowała średni rabat na radio na poziomie 85 proc., zaś na prasę - 81,7 proc. Wtedy w przetargu walczył też Starcom, który oferował jednakową prowizję na prasę, radio i telewizję - po zaledwie 0,0001 proc. Poziom rabatów gwarantowany przez tę agencję wynosił: na radio - 85,3 proc., na prasę - 82,6 proc. Starcom wówczas bronił obsługi mediowej tej energetycznej spółki – pracował dla niej od lata 2017 roku.

ClickAd SA i Starcom będą pracować dla spółki Tauron Sprzedaż przez rok od momentu podpisania umowy (możliwe jest jej przedłużenie o kolejnych 6 miesięcy). Będą obsługiwać budżet w kwocie 12,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Starcom i ClickAd SA wspólnie zajmą się obsługą mediową Tauronu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Matematyk
Czyli zakladajac 60% na TV i 40% na Radio i Prase, Agencja zarobi na tym przez rok 78,72 PLN.
5 4
odpowiedź
User
nick
pewien Premier RP powiedział, że Polacy za miskę ryżu pracują - co maja powiedzieć pracownicy Starcomu albo Click Ad - czy tam są związki zawodowe ?
no, albo NIK albo inna instytucja powinny skontrolować przetarg
4 4
odpowiedź
User
Audytor
co na to klienci Starcomu ?
uderzam do klientów Starcomu i proponuje prowizję 0,01% ...
5 4
odpowiedź