SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Strategia zarządzania długiem: Średni udział długu zagranicznego to 26,6 proc.

Przyjęta przez rząd we wtorek wieczorem " Strategia zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2011-2014" zakłada m.in. że średni udział długu zagranicznego wyniesie 26,6%, z możliwymi odchyleniami w przedziale 20-30%, wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu (CIR).

Strategia zarządzania długiem: Średni udział długu zagranicznego to 26,6 proc.

"W latach 2011-2014 ma być utrzymany efektywny udział euro, jako przyszłej waluty krajowej, w długu w walutach obcych na poziomie co najmniej 70%" - głosi komunikat.

Rząd chce ograniczyć ryzyko refinansowania. "Średnia zapadalność rynkowego długu krajowego SP powinna wzrosnąć (w zależności od przyjętej strategii finansowania) do ok. 4,6-5,8 roku. Natomiast cały dług SP zmieści się w przedziale ok. 5,4-6,4 roku" - podało CIR.

Duration rynkowego długu krajowego będzie się utrzymywało w przedziale ok. 2,6-3,3 roku, wobec ok. 2,9 roku przewidywanego na koniec 2010 r., a długu ogółem – ok. 3,4-4 roku, podano także w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Strategia zarządzania długiem: Średni udział długu zagranicznego to 26,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl