SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Awanturujący się zwolennik Adama Słomki wyproszony ze „Studia Polska” w TVP Info (wideo)

Na początku minionego wydania „Studia Polska” w TVP Info jeden ze zwolenników Adama Słomki zakłócił dyskusję. Musieli go wyprowadzić ochroniarze. Prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęski wyjaśnili, że właśnie z powodu takiego zachowania Słomka i jego sympatycy nie są zapraszani do programu.

Incydent w „Studiu Polska”, fot. TVP Info Article

Kilka minut po rozpoczęciu „Studia Polska” jeden z gości z miejsc dla publiczności wyszedł na środek studia z kartką z napisem „Dość cenzury w TVP”. - Proszę państwa, nie został wpuszczony Adam Słomka i nie został wpuszczony Miernik. To jest nieprawda, ten program jest sterowany! Zobaczcie jak działa tu cenzura, Ogórek okłamała! Nie wpuszczają ludzi, tu są statyści za 150 zł! - krzyczał.

Współprowadzący Jacek Łęski bezskutecznie starał się go uspokoić. Na miejscu szybko pojawiło się kilku ochroniarzy, obezwładnili i wyprowadzili awanturującego się mężczyznę.

- Państwo czasami pytali, dlaczego grupa pana Adama Słomki nie jest wpuszczana do „Studia Polska”. To jest najlepszy dowód. Przepraszamy państwa za ten incydent - powiedział Jacek Łęski. Podobnie skomentowała tę sytuację Magdalena Ogórek.

 

W studio zostało natomiast kilka innych osób, które starały się pokazywać w kadrach ze zbliżeniami wypowiadających się ludzi kartki z napisem „Dość cenzury w TVP”. Starali się też przekrzykiwać mówiących, Magdalena Ogórek kilka razy ich uspokajała, zapowiadając, że mogą zostać wyproszeni. Pod koniec programu parę osób z tej grupy wyszło ze studia.

Zwolennik Słomki kopnął innego gościa „Studia Polska”

Adam Słomka nie jest wpuszczany do „Studia Polska” od kilku miesięcy. Przyczynił się do tego m.in. incydent z wydania programu w połowie października ub.r.

Wtedy Rafał Lipski z Inicjatywy Polskiej stwierdził, że został kopnięty przez siedzącego w rzędzie za nim mężczyznę z grupy zwolenników Adama Słomki. Mężczyzna ten trzymał plakat wyborczy Słomki.

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski powiedzieli mężczyźnie, żeby wyszedł ze studia. Ten nie chciał tego zrobić, więc prowadzący zwrócili się do Adama Słomki, żeby przekonał swojego sympatyka. Słomka nic nie zrobił, a mężczyznę musieli wyprowadzić ochroniarze.

Adam Słomka i Zygmunt Miernik w przeszłości działali w opozycji antykomunistycznej. W ostatnich latach głośno było o nich w związku z wyrokami za incydenty podczas rozpraw w procesie przywódców PRL odpowiadających za stan wojenny. W styczniu 2012 roku grupa kierowana przez Słomkę na sali sądowej skandowała „Mordercy”, „Na Białoruś!”, „Hańba” i pokazywała zdjęcia ofiar stanu wojennego. Sąd ukarał za to Adama Słomkę 14 dniami aresztu.

Z kolei w grudniu 2015 roku Słomka na posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego pojawił się z hasłem „Zdekomunizować sądy!”.

 

Natomiast Zygmunt Miernik w 2013 roku rzucił tortem w sędzię zaraz po tym, jak ogłosiła ona zawieszenie procesu Czesława Kiszczaka dot. stanu wojennego. Miernik w pierwszej instancji został skazany na dwa miesiące więzienia, a sąd drugiej instancji podwyższył tę karę do 10 miesięcy.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. średni udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 3,425 proc., wobec 3,834 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Awanturujący się zwolennik Adama Słomki wyproszony ze „Studia Polska” w TVP Info (wideo)

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antek28g
Czas kończy oglądać TVP INFO wszystko obrażają najpierw TVN Fakty potem TVN24 już gadają niech najpierw przeproszą złodzieje nigdy nie zamierzam oglądać TVP INFO I TVP WIADOMOŚCI
51 18
odpowiedź
User
Janek45g
Brawooo dla pana tak powinno być brawoooo
43 18
odpowiedź
User
Franek44d
Ten pan dobrze pokazał na kartce gratulacje
42 16
odpowiedź
User
PiS da
To jeszcze folklor ale Polska wraz całym światem idiocieje ekspresowo i niedługo tak będzie wyglądać normalność.
25 9
odpowiedź
User
to wstyd
piątek, godz 20.30 tvp info - gadające głowy polityków i same brednie na antenie. W tym czasie tvn24 i polsat news mają już lajfy z Koszalina, a minister Brudziński na żywo zdaje relację o tej tragedii na antenach tych stacji. W tvp info w tym czasie rozchachany od ucha do ucha pan Klarenbach żartuje sobie wraz z politykami, ani słowa o tragedii. Dopiero o godz. 21.30 publiczna tv daje relację z Koszalina, chociaż już od dwóch godzin mają tam swoją ekipę. Czy to jest normalne? czy pan Klarenbach nie powinien przeprosić? Czy ktoś w tvp czuwa nad tym, co ważnego dzieje się w Polsce? Myślę, że jutro ktoś z KPRM mocno wkurzony zadzwoni do prezesa TVP i wyjaśni sprawę. ba, jestem tego pewna!!!
45 12
odpowiedź