SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sudoku w WP

Serwis Gier Online Wirtualnej Polski udostępnił możliwość grania on-line w Sudoku.

"Mamy nadzieję, że połączenie prostych reguł z intensywną nieraz gimnastyką szarych komórek, okaże się hitem także w Polsce. Prawdziwe szaleństwo sudoku opanowało już Wielką Brytanię i Szwecję. Liczymy na naszych Internautów, zwłaszcza że jako jedyny portal udostępniamy tę grę on-line" -mówi Szymon Górny z Wirtualnej Polski - Czy będziemy mogli wkrótce mówić o rodzimym szaleństwie sudoku, czas pokaże…"

Sudoku cieszy się w olbrzymią popularnością w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Można tam spotkać całe rodziny pochylone w skupieniu nad łamigłówką w poszukiwaniu właściwej kombinacji cyfr. O to, kto zaraził Brytyjczyków manią sudoku, spierają się "Times" i "Daily Mail". Po raz pierwszy zamieścił ją w końcu lat 70. nowojorski magazyn "Math Puzzles and Logic Problems", skąd w 1986 r. została przysposobiona przez japońskie wydawnictwo Nikoli. W 2004 roku trafiła do Wielkiej Brytani; tam "modę" na sudoku zapoczątkował "The Times".

Zasady Sudoku są proste: wystarczy wypełnić diagram w taki sposób, aby w każdym poziomym wierszu, w każdej pionowej kolumnie i w każdym dziewięciopolowym kwadracie 3x3 znalazły się cyfry od 1 do 9. Cyfry w kwadracie oraz kolumnie i wierszu nie mogą się powtarzać. W przeciwieństwie do innych łamigłówek, sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, dzięki czemu wydaje się banalna. W rzeczywistości konieczna jest umiejętność logicznego myślenia, a niejednokrotnie i cierpliwość.

 http://gryonline.wp.pl/gry.online-sudoku.html

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sudoku w WP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl