SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces TP

Telefon do Mamy zwycięzcą konkursu European SABRE Awards 2006.

Autorski projekt Telekomunikacji Polskiej "Telefon do Mamy" wygrał konkurs European SABRE Awards 2006 w kategorii działania prospołeczne. Jest też jedynym polskim projektem w przeglądzie działań odpowiedzialnych społecznie „The European MarketPleace on CSR 2006”. To przykład, że innowacyjny pomysł z Polski może być wzorem postępowania w biznesie dla europejskich koncernów.

„Telefon do mamy” to autorski projekt TP realizowany od października 2003 roku w ramach programu Telekomunikacja Polska Dzieciom. Polega na zakładaniu w szpitalach kolorowych i przyjaznych dzieciom aparatów telefonicznych, z których korzystają bezpłatnie, dzięki specjalnym kartom telefonicznym dostarczanym przez TP. Obecnie działa już 1054 telefonów w niemal każdym ze szpitalnych oddziałów dziecięcych w Polsce. Do tej pory dzieci wykorzystały ponad 320 000 darmowych kart telefonicznych i rozmawiały z bliskimi przez ponad 10 mln minut.

- Zwycięstwo „Telefonu do Mamy” w „European SABRE Awards 2006” i udział w „The European MarketPlace on CSR” jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szereg wyróżnień dla tej akcji świadczy o tym, że nasze działania społeczne doceniają nie tylko dzieci, rodzice i lekarze, ale także najlepsi w Europie specjaliści zajmujący się Public Relations” - powiedział Marek Hancke, dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TP.

SABRE Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów branży PR. Organizowany jest przez The Holmes Group z Nowego Jorku. Europejska edycja konkursu, do której zgłaszane są projekty z całego kontynentu, była organizowana po raz drugi.

Z kolei „The European MarketPlace on CSR” jest organizowane przez CSR Europe, sieć organizacji promujących koncepcję odpowiedzialnego biznesu w Europie, zrzeszającą 60 wiodących korporacji międzynarodowych. Poprzez 18 partnerów narodowych w skład CSR Europe wchodzi kolejne 1400 firm. Organizacja powstała w 1995 jako inicjatywa Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jacques Delors’a i liderów europejskiego biznesu.

„Telefon do Mamy” jest jedynym projektem z Polski, który zakwalifikował się na ten przegląd. Z Europy Środkowej i Wschodniej zakwalifikowały się jeszcze tylko dwa projekty, oba ze słowackich oddziałów międzynarodowych koncernów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl