SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sweet Noise w obronie Radia Bis

Zespół, w którego składzie jest DJ Kostek, poparł "Protest przeciwko niszczeniu BIS Polskiego Radia, Bardzo Innej Stacji".

W oświadczeniu zespołu czytamy m.in.:
 
"Tydzień temu ze stanowiska szefa programowego BIS Polskiego Radia został nagle zwolniony Kamil Dąbrowa, człowiek dzięki któremu BISka już stała się stacją kultową wśród młodzieży, szanującą i promującą różnorodność w każdej postaci, promującą to wszystko czego darmo szukać na antenach innych stacji radiowych. Stacją, której również zmierzona słuchalność kilkukrotnie wzrosła (źródło - ogólnodostępne badania Radio Track wykonywane przez SMG/KRC).
 
Na jego stanowisko został powołany Jacek Sobala, dziennikarz TV Puls, wcześniej pracujący w Radiu Solidarność, Esce, Agorze i warszawskim Radiu PIN. Jak sam napisał na stronie radia "Teraz BIS Polskie Radio - sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z BIS najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane. Jak to zrobić wiem. Jeśli mi nie pozwolą odejdę." Sam zwrot "Ziomale" potwierdza, że traktuje nas, słuchaczy jak gówniarzy.
 
Od 1 sierpnia wchodzi nowa ramówka. Nie będzie w niej miejsca na żadne audycje autorskie. Stacja zostanie sformatowana. Czas antenowy zostanie podzielony na pasma prowadzone przez kolejnych DJ-ów. Tak jak jest w Zet, RMF lub Esce. Pasmo poranne, pasmo popołudniowe, pasmo wieczorne, pasmo nocne. Program weekendowy także zostanie sformatowany. Nie będzie ani Ligi Punkrocka, ani Ctrl Alt, ani Radiobistej audycji Radikala Irie, audycji Lexusa.
 
Czystki zaczęły się od audycji "Masala" Maxa Cegielskiego, następnie poleciały "Mocne strony rocka" (dark independent, gothic rock itp.) Grzegorza Połatyńskiego. Obie osoby dostały wymówienia. Zaraz potem zniknęła z anteny wszelka cięższa muzyka. Kultową audycję "Mocne nocne" zastąpił przez "Nocny oddech muzyki". Kolejno znikają audycje autorskie.
 
Dlatego bardzo na Was liczymy, inni artyści stopniowo przyłączają się do naszej akcji. Przyłączcie się do nas !!!"

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sweet Noise w obronie Radia Bis

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl