SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy magazyn popularnonaukowy dla dzieci "Świerszczyk Reporter"

Od 11 marca na rynku będzie dostępny nowy magazyn przyrodniczy „Świerszczyk Reporter”, który ukaże się nakładem wydawnictwa Nowa Era. Będzie skierowany do dzieci w wieku 6-9 lat.

Article

Tematem każdego numeru magazynu „Świerszczyk Reporter” będzie inna grupa zwierząt, w wydaniu znajdą się ciekawostki na ich temat, a także informacje o środowisku naturalnym oraz życiu człowieka. Oprócz wiadomości przyrodniczych, geograficznych, antropologicznych, fizycznych i chemicznych magazyn będzie zawierał wiele dużo zdjęć (w tym mikroskopowych), infografik, map skojarzeń, zadań i zagadek, a także tematyczną grę planszową lub kartonikową dla całej rodziny.

Ambasadorem nowego pisma przyrodniczego i jego autorem został przyrodnik Marcin Kostrzyński. „Świerszczyk Reporter” to już kolejne pismo Nowej Ery oparte na brandzie magazynu literackiego dla dzieci „Świerszczyk”, który w ubiegłym roku obchodził 75. urodziny.  W styczniu tego roku ukazał się także pierwszy numer kwartalnika „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”.

- Wprowadzenie na rynek kolejnych czasopism z rodziny “Świerszczyka” jest wynikiem stałego i stabilnego wzrostu sprzedaży magazynu literackiego. Mimo utrudnień wynikających z pandemii, ubiegły rok - jubileuszowy dla „Świerszczyka” - był dla nas pasmem sukcesów. Sprzedaż „Świerszczyka” wzrosła aż o 13 proc., zwiększyliśmy również o 20 proc. liczbę zamówień w prenumeracie.  Warto przy tym zauważyć, że na 18 najbardziej popularnych pism dziecięcych notowanych przez ZKDP, aż 15 zanotowało w 2020 roku spadki sprzedaży na poziomie od 3 proc. do 31 proc. - tłumaczy decyzję o pojawieniu się pisma Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era.

Naczelną Małgorzata Węgrzecka

Magazyn „Świerszczyk Reporter” redagują wieloletnia redaktor naczelna „Świerszczyka” Małgorzata Węgrzecka oraz dotychczasowa redaktor naczelna popularnonaukowego miesięcznika „National Geographic Odkrywca” Maja Zawistowska.

Ponadto w zespole znaleźli się również m.in. biotechnolożka i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara i ilustrator Marcin Bruchnalski, twórca postaci Świerszczyka Bajetana.

- „Świerszczyk Reporter” bazuje na krótkich formach, przekazujących konkretną wiedzę i realistycznych zdjęciach, uzupełnionych rysunkami. „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to z kolei wartościowa rozrywka. Zainteresowania dzieci są tak wszechstronne, że najlepiej mieć w domu wszystkie nasze tytuły, by dzieci mogły swobodnie rozwijać przebogaty wachlarz swoich kompetencji - komentuje Małgorzata Węgrzecka, która kieruje zespołem redakcyjnym tych czasopism.

Magazyn „Świerszczyk Reporter” ukaże się w nakładzie 35 tys. egzemplarzy i będzie dostępny w sieciach Empik, Ruch i Kolporter. W 2021 roku ukażą się 3 numery pisma w cenie 14,90 zł każdy. Jego premiera jest wspierana działaniami reklamowymi online oraz w punktach sprzedaży prasy. Dodatkowa kampania obejmie ponad 13 tys. obecnych prenumeratorów magazynu literackiego „Świerszczyk”, w tym szkoły i przedszkola.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy magazyn popularnonaukowy dla dzieci "Świerszczyk Reporter"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl