SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP3 Olsztyn od soboty rozszczepia sygnał na Elbląg

Telewizja Polska informuje, że w środę nastąpi przełączenie MUX3 w Elblągu na nową częstotliwość. Jest to niezbędny warunek, aby od soboty można było w Elblągu emitować rozszczepioną wersję TVP3 Olsztyn. Regionalny ośrodek TVP apeluje do widzów o przestrojenie telewizorów i dekoderów.

Article

Elbląg korzysta z olsztyńskiej oferty programowej, na początek więc rozszczepienie polegać będzie na emisji lokalnego programu informacyjnego. Z czasem jednak oferta ma być rozwijana i uzupełniana. TVP informuje, że przestrojenie telewizorów i dekoderów dotyczyć będzie widzów, których odbiorniki odbierają sygnał z nadajnika Elbląg Jagodnik.

Telewizory podłączone do sygnału naziemnego telewizji cyfrowej automatycznie przestroją się na nową częstotliwość i odnajdą wszystkie programy TVP dostępne na trzecim multipleksie (TVP1, TVP2, TVP3 Olsztyn, TVP Sport, TVP Info i TVP Historia).

W czwartek wystartuje też wspólne pasmo dla regionalnych ośrodków Telewizji Polskiej – TVP3 Info. Z początku informacyjny blok, relacjonujący lokalne wydarzenia, nadawany będzie łącznie przez pięć godzin dziennie. Docelowo jednak ma być nadawany dłużej.

Blok będzie nadawany w ramach pasma wspólnego TVP3 w dni powszednie od 10.00 do 14.30 oraz między 16.00 a 16.30. Jak ustaliliśmy, TVP3 Info ma póki co piątkę prowadzących. Są nimi: Natalia Nowak-Pobrożna, Jagoda Rogatty, Urszula Sokołowska, Marek Durmała i były wicedyrektor radiowej Trójki, Mirosław Rogalski.

Dołącz do dyskusji: TVP3 Olsztyn od soboty rozszczepia sygnał na Elbląg

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wolf
Przypadek? Nie? Elbląg i Olsztyn to dwa różne okręgi wyborcze. I o to tu chodzi
7 0
odpowiedź
User
O2
Czym Elbląg sobie zasłużył na takie wyróżnienie i specjalną wersję TVP3?
2 0
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Stop ogłupiaczom.
4 0
odpowiedź