SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwester Latkowski przygotowuje film i książkę o aferze GetBack

Sylwester Latkowski ruszył ze zdjęciami do zapowiadanego od kilku miesięcy filmu opisującego aferę firmy windykacyjnej GetBack. Film ma nosić tytuł „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”. Równolegle powstaje też książka na ten sam temat, a całość prac finansowana jest m.in. z internetowej zbiórki.

Sylwester Latkowski przed siedzibą GetBack, fot. Latkowski.comSylwester Latkowski przed siedzibą GetBack, fot. Latkowski.com

Zdjęcia wystartowały 31 maja, Sylwester Latkowski zrelacjonował je na swoim blogu krótkim wpisem: „Kilka miejsc. Straszenie ochroną. Interwencja ochrony. Straszenie policją. Czyli normalna praca, gdy stajesz z kamerą przed ludźmi, którzy nie mają nic do ukrycia. Transparentni w wyjaśnieniu swojej roli w aferze GetBack. Ich polityka? To zapomnieć o sprawie.”

Równolegle z filmem o GetBack powstaje książka o tym samym tytule, dziennikarz prosi wszystkich, którzy byli poszkodowanymi w aferze o kontakt. Film i książka mają też pokazywać w szerszym ujęciu swobodę, jaką cieszą się w Polsce banki.

- Banki w Polsce działają bezkarnie. Przykłady?  Opcje walutowe, polisolokaty, kredyty frankowe czy ostatnio głośna afera GetBack. Stworzono dla nich eldorado. Polska jest dla banków Dzikim Zachodem - komentuje Sylwester Latkowski.

Sprawa GetBack to jedna z największych afer finansowych ostatnich lat. Wiosną 2018 roku giełda zawiesiła obrót akcjami tej windykacyjnej spółki, gdy wyszło na jaw, że ma potężne problemy finansowe wynikające m.in. emisji obligacji za ok. 2,5 mld zł. Od połowy 2018 roku były prezes spółki Konrad K. przebywa w areszcie, zarzuty postawiono też kilkudziesięciu innym byłym menedżerom GetBacku i współpracujących z nim firm, m.n. sprzedającego jego obligacje Idea Banku.

Latkowski szykuje też filmy „Blokersi2” i „Śledczak”

Sylwester Latkowski nie odpowiedział na nasze pytania, kiedy planuje zakończenie filmu o GetBack, ani gdzie można go będzie zobaczyć. Wiadomo, że równolegle pracuje także nad dwoma innymi filmami: „Blokersi2” oraz „Śledczak”.

- Dla pytających: zawsze pracuję równolegle nad kilkoma filmami – wyjaśnił na blogu. Finansowanie wszystkich prowadzonych aktualnie produkcji pokryć mają m.in. wpłaty internautów (można ich dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”).

W styczniu 2021 roku w TVP pokazano film Sylwestra Latkowskiego dotyczący innej głośnej aferze finansowej - związanej z Amber Gold.  Jak zapewniał Latkowski, miał przy jego produkcji całkowitą swobodę i Telewizja Polska nie ingerowała w materiał na żadnym etapie. Reportaż (premierowo) na antenach TVP1 i TVP Info oglądało 2,35 mln widzów. 1,49 mln oglądających zgromadziła debata, która została nadana tuż po filmie.

W maju 2020 r. TVP1 wyemitowała inny dokument Latkowskiego, „Nic się nie stało” opowiadający o pedofilii w środowisku celebrytów.  Autor zapowiada, że powstanie też druga jego część.  Po obu tych dokumentach posypały się zapowiedzi pozwów. W marcu br. Marius Olech, jeden z negatywnych bohaterów filmu o Amber Gold, złożył w gdańskim sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. Olech uważa, że film go zniesławia i żąda miliona złotych zadośćuczynienia. 

Dołącz do dyskusji: Sylwester Latkowski przygotowuje film i książkę o aferze GetBack

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
IOP
Będzie wybielanie Pis-u czy obiektywny film o GetBack ciekawe ?
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Ciekawe dlaczego nie nakręci filmu chociażby o aferze z respiratorami czy o tym jak Sasin przebimbał 70 mln, zastanówmy się głęboko...
odpowiedź
User
uytr
albo twarde dowody albo znowu bełkot i bla bla bla bla plus propaganda
odpowiedź