SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwia Héjj nie pracuje już w Trójce. Ze stacją była związana od 2008 r.

Po 15 latach pracy Sylwia Héjj rozstała się z Programem Trzecim Polskiego Radia. Była wydawcą wielu audycji, m.in. "Klubu Trójki", "Magazynu bardzo kulturalnego" czy "Do południa". Pełniła też funkcję kierownika redakcji publicystyki w Trójce.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

Jeszcze w czerwcu na stronie internetowej Trójki widniało nazwisko Sylwii Héjj w zakładce "zespół". W lipcu z niej zniknęło. Zapytaliśmy Polskie Radio, skąd ta zmiana. - Pani Sylwia Héjj nie jest pracownikiem Programu Trzeciego - odpowiada nam krótko Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia. I dodaje, że "Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych".

Sylwia Héjj dołączyła do Trójki w 2008 r. Była przede wszystkim wydawcą wielu audycji, m.in. "Tu Baron", "Z najwyższej półki", "Magazyn bardzo kulturalny", "Niewidoczna strona sztuki", "Kwestia kultury", "LP Trójka", "Do południa", "Byle do trzynastej", "Klub Trójki", "Winien i ma", a także wyjazdowych wydań "Listy Przebojów Programu Trzeciego". Była również producentem specjalnych trójkowych projektów (także zagranicznych) oraz szefową komórki zajmującej się współpracą Polskiego Radia z Europejską Unią Nadawców.

Pełniła też funkcję wiceprzewodniczącej Związku Zawodowego Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia.

Na krótko kierowała redakcją publicystyki

Gdy w maju 2020 r. kierownictwo Polskiego Radia unieważniło 1998. wydanie "Listy Przebojów" (na pierwsze miejsce trafiła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój"), ówczesny dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski wraz z wicedyrektorem Mirosławem Rogalskim publicznie zarzucili Markowi Niedźwieckiemu, Halinie Wachowicz i Bartoszowi Gilowi, że manipulowali przy wynikach tego notowania. Po tych zdarzeniach większość zespołu w geście protestu odeszła z rozgłośni. Szybko jednak powrócili, bo zarząd Polskiego Radia powołał na stanowisko redaktora naczelnego Trójki Kubę Strzyczkowskiego.

Wówczas kierownikiem redakcji publicystyki Programu Trzeciego została Sylwia Héjj. Nie na długo. Gdy w sierpniu odwołano Strzyczkowskiego, pod koniec września stanowisko straciła Héjj. Jej miejsce zajął Piotr Majewski. Miesiąc później została odsunięta od pracy antenowej. Choć formalnie nie została zwolniona, zawieszona ani nie zmieniła redakcji, zniknęła z grafików. Majewski poinformował ją mailowo, że stracił do niej zaufanie i nie ma szansy na wydawanie audycji.

Trójka bez audycji Hoffmanna i Klynstry

Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie z anteny Trójki zniknęły programy Grzegorza Hoffmanna oraz Redbada Klynstry-Komarnickiego. Za to po półtorarocznej przerwie słuchacze Programu Trzeciego Polskiego Radia znów mogą usłyszeć Małgorzatę Łukowską. W lutym ub.r. dyrekcja Trójki ukarała ją naganą z wpisaniem do akt, za to, że prezenterka w jednej ze swoich audycji wyemitowała wulgaryzmy.

Według najnowszego badania Radio Track pracowni Kantar Polska w okresie kwiecień-czerwiec 2023 r. Trójka miała 2 proc. udziałów w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Sylwia Héjj nie pracuje już w Trójce. Ze stacją była związana od 2008 r.

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haim Kilkenheim
Ciekawe, kto po ew. wygranych wyborach, pierwszy tam wróci.
odpowiedź
User
Laura
Ciekawe, kto po ew. wygranych wyborach, pierwszy tam wróci.

Mówisz, że Ciechański przyjdzie ze sklepu z nową gumą i starymi pomysłami :*
odpowiedź
User
Słuchacz
Odkąd PiS zajął media publiczne, rotacja kadr przypomina bardziej jakiś Januszex niż poważną stację radiową. Kiedyś ludzie redakcji byli z Trójką związani na lata, a często na dekady. Teraz w zasadzie nie ma miesiąca bez informacji o kolejnych roszadach, zwolnieniach i awansach. Szkoda ludzi, szkoda radia.
odpowiedź