SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Syn Ryszarda K. zatrzymany, usłyszał zarzuty dot. pobicia operatora TVP

W piątek wieczorem policja zatrzymała w Gdyni Aleksandra K., syna znanego biznesmena Ryszarda K., w związku z pobiciem operatora Telewizji Polskiej. Zatrzymanemu prokuratura postawiła w tej sprawie trzy zarzuty.

Zaatakowany operator TVP, fot. TVP Info Article

Po zatrzymaniu 31-letni Aleksander K. został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu trzy zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb wobec dziennikarzy i spowodowania obrażeń ciała na czas do siedmiu dni. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

- Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie - przekazał serwisowi Niezalezna.pl Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Policjanci zatrzymali Aleksandra K., syna Ryszarda K. Usłyszał zarzuty w związku z atakiem na dziennikarzy TVP. Bardzo dziękuje @PolskaPolicja @PK_GOV_PL za skuteczne działania. Liczę, że sprawca surowo odpowie za bandycki atak na operatora TVP - skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Operator TVP pobity przed domem Ryszarda K.

Operator Telewizji Polskiej w czwartek wieczorem został pobity podczas przygotowywania w Gdyni materiału o Ryszardzie K., zatrzymanym w jednej sprawie razem z adwokatem Romanem G.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 20. Od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Ryszarda K. było kilkunastu dziennikarzy z różnych ogólnopolskich mediów. Przeszukanie CBA w domu biznesmena trwało kilka godz. O godz. 19.15 agenci wyprowadzili z domu Ryszarda K. i zawieźli do prokuratury. Dziennikarze powoli zaczęli odjeżdżać spod domu biznesmena.

Ok. godz. 20, 35-letniego operatora kamery TVP Gdańsk zaatakował, jak podaje TVP Info, syn Ryszarda K. Uderzył go w twarz i kopnął. Operator doznał obrażenia głowy.

 

- W pewnej chwili z domu wybiegł mężczyzna, który popychał go i okładał po twarzy. Potem rzucił kolegę na ziemię, zaczął go okładać pięściami i kopać - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl reporterka TVP3 Gdańsk Małgorzata Rakowiec. - Operator ma rozbitą głowę, trafił do szpitala. Na szczęście w pobliżu byli inni koledzy, którzy szybko pojawili się na miejscu i dokończyliśmy zdjęcia. Sprzęt nie został uszkodzony - dodała.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyła w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni Joanna Strzemieczna-Rozen, dyrektor TVP3 Gdańsk. W piątek zeznania na komisariacie policji złożył poszkodowany operator.

Atak krytykują Sakiewicz i TVN24

Pobicie operatora TVP Info potępili niektórzy dziennikarze i redakcje. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz ocenił, że taki atak, „nie powinien mieć miejsca w cywilizowanym świecie”.

- Te sceny są po prostu przerażające. Nie jesteśmy na froncie, nie mamy wojny. To jest rzecz, która musi się spotkać z natychmiastową reakcją władzy - podkreślił.

- Zdecydowanie potępiamy wszystkie przejawy przemocy w życiu publicznym, nieakceptowalne są akty agresji skierowane przeciwko pracownikom mediów. Pobicie operatora TVP Gdańsk budzi nasz zdecydowany sprzeciw - napisano w piątek po południu na profilu twitterowym redakcji TVN24.

Z kolei Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy SDP w oświadczeniu zaprotestowało „utrudnianiu pracy dziennikarzy i osób realizujących z nimi materiały dziennikarskie np. operatorów telewizyjnych podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego skandalicznym przykładem jest pobicie operatora Telewizji Polskiej w trakcie realizacji materiału dziennikarskiego z aresztowania biznesmena Ryszarda K. w Gdyni 15 października 2020 r.”

- Fizyczne ataki na dziennikarzy, operatorów, czy fotoreporterów są jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa i nigdy nie powinny mieć miejsca. Bezpieczeństwo pracy osób relacjonujących wszelkie wydarzenia, w tym te wywołujące silne społeczne emocje, powinno być zawsze przedmiotem troski wszystkich stron zaangażowanych w sytuację konfliktową, a zgodnie z obowiązującym prawem zobowiązane one są do zapewnienia dziennikarzom i osobom z nimi pracującym warunków pracy niezagrażających ich życiu i zdrowiu - podkreśliła organizacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Syn Ryszarda K. zatrzymany, usłyszał zarzuty dot. pobicia operatora TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qqq
AW czy ty jestes normalny?
7 0
odpowiedź
User
Jacek
Wlatywanie dronem do okien domu, podwórka, naruszanie miru domowego, lejąca się tępa propaganda dla "ciemnego ludu"...
Fakt, nie powinno tłumaczyć to takiego zachowania. Ale nerwy pewnie każdemu w końcu by puściły.
Tak niestety działa tvpis. Wstydu nie macie tam pracować!?
26 43
odpowiedź
User
Jurek
żenadaaa TVP po co tam chodzą
16 37
odpowiedź