SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pobudzin: współpraca z Paczuską nie wyglądała jak powinna, w „Wiadomościach” więcej będzie zależało od reporterów i wydawców

"Wiadomości" mają być bliżej ludzi i ściśle współpracować z innymi serwisami informacyjnymi Telewizji Polskiej - zapowiedział szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin. W ten sposób odniósł się do zmiany na stanowisku szefa "Wiadomości" - Marzenę Paczuską zastąpił Jarosław Olechowski.

Klaudiusz Pobudzin, fot. "Wiadomości" TVP1 Article

O odwołaniu Marzeny Paczuskiej z funkcji szefowej „Wiadomości” informowaliśmy jako pierwsi początku sierpnia, kiedy dziennikarka została oddelegowana na urlop. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl przekonywał jednak, że to nieprawdziwe plotki.

Pod nieobecność Paczuskiej zarządzanie „Wiadomościami” przejął wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Pawelczyk, a materiały do programu znów zaczęła przygotowywać Ewa Bugała.

W niedzielę wieczorem dyrektor TAI Klaudiusz Pobudzin (w pierwszej połowie ub.r. był reporterem „Wiadomości) poinformował, że Marzena Paczuska została odwołana, a nowym szefem programu będzie Jarosław Olechowski, poprzednio będący w programie wydawcą i reporterem. Jacek Kurski zaznaczył, że jest to autonomiczna decyzja dyrekcji TAI, a Paczuska otrzyma „propozycję awansu zawodowego w strukturach Telewizji Polskiej”.

Pobudzin w wypowiedzi dla PAP stwierdził, że odwołanie Marzeny Paczuskiej wynika ze zmiany strategii TAI, a także z tego, że współpraca z dziennikarką „nie wyglądała tak, jak powinna”. - Postawiliśmy na doświadczonego, młodego człowieka - Jarka Olechowskiego, z dużym doświadczeniem, z szerokimi zainteresowaniami, to jest człowiek z wewnątrz zespołu, bardzo cenię Jarka, jego dokonania, jego talent i myślę, że współpraca z kierownictwem TAI będzie jeszcze lepsza - dodał szef TAI.

Od 28 sierpnia główne wydanie „Wiadomości”, a także „Teleexpress” i „Panorama” będą jednocześnie emitowane w TVP Info. Klaudiusz Pobudzin zapowiedział, że programy i stacja informacyjna będą teraz bardziej promowały się wzajemnie.

- Chcę, żeby to było wszystko razem - takie przeplatanie, że jeden program zapowiada drugi. Zaczęliśmy to już od tygodnia wprowadzać w życie, że „Teleexpress” mówił, że coś więcej będzie w „Wiadomościach”, a „Wiadomości” mówiły, że kontynuacja będzie w TVP Info - opisał dyrektor TAI. Ponadto dziennikarze „Wiadomości” jako goście będą opowiadali w TVP Info o sprawach, którymi się zajmują. - Jeden wielki TAI, żadnych bezludnych wysp. Nikt nie gra na siebie - podsumował Pobudzin.

Co natomiast zmieni się w samych „Wiadomościach”? Według szefa TAI mają być bliżej ludzkich spraw, a dziennikarze będą częściej wypowiadali się na wizji. Ponadto w redakcji więcej ma zależeć od reporterów i wydawców.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,94 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pobudzin: współpraca z Paczuską nie wyglądała jak powinna, w „Wiadomościach” więcej będzie zależało od reporterów i wydawców

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marianna
Widzowie w TVP cenią szczególnie nowości filmowe z lat 80 oraz kabarety live na żywo z 2013 roku!
odpowiedź
User
prawnik
Nic dobrego z tego nie wyjdzie.
52 47
odpowiedź
User
kłamliwe mordy
Wczoraj 30 sekund o tym, jak władza wspaniale pomaga dotkniętym przez nawałnice (w rzeczywistości na 3 dni zostali pozostawieni samym sobie, a pomocy wojska im odmówiono). Następnie 15 minut walenia w sądy i opozycję. Bliżej ludzi.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Miło czytać o poranku jak psychopaci się żrą:)
Powtarzanie historii to jednak już tylko parodia.
Do boju pisowskie bulterierki...dzieci rewolucji...brzozę i krucyfiks w rękę i do walki z przesileniem.
72 18
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
Żeby tylko jeszcze ten dziennik prawdę pokazywał. Tą rzeczywistą, a nie wymyśloną przez PiS. W tę wierzy coraz mniej ludzi, a oglądają ponieważ jest to jedyny kabaret który puszcza TVP. Z tym wyjątkiem, że jest dołujący i żałosny. W roli głównej nędza intelektualna PiSu.
61 49
odpowiedź