SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szefowa wydawcy „Gazety Polskiej” w zarządzie wydawcy Niezalezna.pl, Tomasz Sakiewicz prezesem

Beata Dróżdż, dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego publikującego „Gazetę Polską” i członek rady nadzorczej Forum (wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”) została powołana do zarządu spółki Słowo Niezależne, wydawcy Niezalezna.pl i „Nowego Państwa”. Natomiast Tomasz Sakiewicz objął w firmie funkcję prezesa.

Beata Dróżdż, fot. beatadrozdz.plArticle

Tomasz Sakiewicz jest członkiem zarządu spółki Słowo Niezależne od jej założenia pod koniec grudnia 2005 roku. Jak wynika z danych w KRS, pod koniec września objął funkcję prezesa.

Jednocześnie do zarządu została powołana Beata Dróżdż, która poprzednio, od kwietnia br., była prokurentem spółki.

Dróżdż związana także z wydawcami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

Beata Dróżdż jest też związana z innymi mediami zarządzanymi przez Tomasza Sakiewicza, określanymi jako Strefa Wolnego Słowa. Pracuje jako dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego (to wydawca tygodnika „Gazeta Polska”), a w marcu br. została jego prokurentem. Natomiast w lipcu ub.r. została powołana do rady nadzorczej spółki Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”.

Od prawie 10 lat Beata Dróżdż kieruje Klubem „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim. - Jestem organizatorem wielu wydarzeń zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, takich jak: zjazdy klubów, koncerty, prelekcje i debaty mające na celu budowanie postaw patriotycznych, poszerzania wiedzy o Polsce teraźniejszej jak i o jej historii - wyliczyła na swojej stronie internetowej.

- W ostatnich latach jako asystent społeczny ministra Antoniego Macierewicza, czy posła Grzegorza Wojciechowskiego, jestem Przewodniczącą Stowarzyszenia Nasza Niepodległa - zaznaczyła.

Wiosną br. Beata Dróżdż startowała z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była na czwartym miejscu listy w okręgu łódzkim, dostała 22,2 tys. głosów, co nie zapewniło mandatu (zdobyli go w tym okręgu Witold Waszszykowski i Joanna Kopcińska z ponad 100 tys. głosów).

W zarządzie Słowa Niezależnego kuzyn Kaczyńskiego

Członkiem zarządu Słowa Niezależnego jest też, od kwietnia 2015 roku, Grzegorz Tomaszewski, prywatnie kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Tomaszewski jest również we władzach innych spółek ze Strefy Wolnego Słowa: od października 2012 roku pełni funkcję prezesa Forum, od grudnia 2016 roku jest członkiem rady nadzorczej Telewizji Republika, a od marca 2017 roku członkiem zarządu spółki Stream1.pl zajmującej się transmisjami wideo w internecie.

Ponadto Tomaszewski od lipca 2012 roku jest w radzie nadzorczej kontrolowanej przez polityków PiS spółki Srebrna, jednego z głównych udziałowców Forum. W połowie ub.r. poskarżył się Jarosławowi Kaczyńskiemu na kłopoty finansowe wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”. - Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że to jest przed wyborami, kiepsko - stwierdził, zaznaczając, że dzwonił w tej sprawie trzykrotnie do prezesa Banku Pekao SA Michała Krupińskiego.

Ujawniła to na początku br. „Gazeta Wyborcza”, publikując rozmowy Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem o planach budowy dwóch wieżowców na działce Srebrnej w centrum Warszawy. Tomasz Sakiewicz zapewnił wtedy, że „Gazeta Polska” przynosi zyski, a publikacja „GW” to czyn nieuczciwej konkurencji.

Jako członek władz wydawców „Gazety Polskiej Codziennie” i „Nowego Państwa” Grzegorz Tomaszewski w lipcu br. został członkiem zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy w Wydawców Repropol, które zajmuje się pobieraniem i podziałem wynagrodzeń z tytułu opłat reprograficznych dla wydawców. Równocześnie do zarządu powołano Jacka Wojtasia.

Słowo Niezależne ze wzrostem wpływów i zysku

W przeszłości w zarządzie Słowa Niezależnego byli m.in. obecny dziennikarz TVP Info Michał Rachoń oraz Kazimierz Kujda, od grudnia 2015 do lutego br. prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Firma wydaje portal Niezalezna.pl i miesięcznik „Nowe Państwo”. W ub.r. zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 27,8 proc. do 6,26 mln zł oraz 441,6 tys. zł zysku netto (wobec 135,5 tys. zł zysku rok wcześniej).

Z kolei Niezależne Wydawnictwo Polskie osiągnęło18 mln zł przychodów sprzedażowych (wobec 15,09 mln zł rok wcześniej), a wynik netto spółki poprawił się z 539,9 tys. zł straty do 311,9 tys. zł zysku. Spółka Forum zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,7 proc. do 14,75 mln zł oraz 1,75 mln zł straty netto, wobec 32,3 tys. zł zysku rok wcześniej. W sprawozdaniu zarząd spółki stwierdził, że liczy na pozyskanie nowych reklamodawców i wpływy z obecności na kongresach gospodarczych.

Dołącz do dyskusji: Szefowa wydawcy „Gazety Polskiej” w zarządzie wydawcy Niezalezna.pl, Tomasz Sakiewicz prezesem

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
kolaboranci
odpowiedź
User
Ola
Ludzie którym nie podaje się ręki.
odpowiedź
User
ja
kolaboranci
odpowiedź