SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześć nowości wiosną w TTV. „Stacja mocniej dofinansowana, zauważono jej ogromny potencjał”

Wiosną stacja TTV przygotowała sześć nowych propopzycji programowych, m.in. paradokument „SOS. Ekipy w akcji”, reality „Kossakowski. Wtajemniczenie”, „Zamianę żon” czy „Wezwij Dominika” oraz program o żonach i partnerkach polskich piłkarzy. Dużo nowości wynika z mocnego dofinansowania kanału przez zarząd TVN. - Zauważono ogromny potencjał stacji, która notuje systematyczny wzrost z roku na rok - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen, szefowa TTV.

Jan Pirowski, Dominik Strzelec i Przemysław Kossakowski, fot. TTVArticle

Nowa ramówka TTV jest promowana pod hasłem „Rzeczywistość zaskakuje”. Oprócz kontynuacji znanych i lubianych przez widzów programów typu reality, wiosną na antenie TTV pojawi się sześć całkiem nowych produkcji, w tym paradokument „SOS. Ekipy w akcji”. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen, dyrektor programowa kanału i prezes spółki Stavka, nadawcy stacji, przyznaje, że w tym roku TTV została mocniej dofinansowana przez zarząd TVN.

- Zauważono ogromny potencjał stacji TTV, która w portfolio Grupy TVN notuje systematyczny wzrost z roku na rok. Zaczynaliśmy od bardzo niskich wartości, a kanał zaczął nabierać rozpędu odkąd spozycjonowaliśmy go jako emocjonalny i intensywny. Staliśmy się ogólnopolską stacją z mocnym nastawieniem programowym na reality i seriale dokumentalne. Widzowie to pokochali i tego u nas szukają - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. stacja awansowała na podium najpopularniejszych kanałów tematycznych: w grupie 4+ udział TTV w rynku telewizyjnym wyniósł 2,07 proc. (po wzroście o 29,38 proc.), za to w grupie komercyjnej 16-49 stacja pozostaje zdecydowanym liderem przy udziale 2,77 proc i dynamice wzrostu 39,20 proc.

- Wracamy w tym sezonie do korzeni TTV poprzez serię „Kossakowski. Wtajemniczenie”. Będzie ona kontynuacją i krokiem dalej po „Szóstym zmyśle”, który naznaczył naszą stację już na samym początku. W kontrze emocjonalnej stoi nowy format „Zamiana żon”, który idzie za sukcesem „Dam i wieśniaczek”, ostatnim hicie TTV - opowiada nam o wiosennej ramówce TTV Lidia Kazen.

„Kossakowski. Wtajemniczenie”

Od soboty 3 marca br. stacja TTV rozpocznie emisję reality-show „Kossakowski. Wtajemniczenie”, w którym Przemek Kossakowski przetestuje na sobie zabiegi medycyny niekonwencjonalnej. W nowym programie wyrusza on w podróż i w poszukiwaniu uzdrowicieli dociera do miejsc odciętych od świata. Formuła będzie przypominać emitowany w przeszłości przez TTV „Szósty zmysł” z udziałem Kossakowskiego, ale tym razem ekipa stacji wyjedzie poza teren Europy i odwiedzi m.in. Kolumbię, Peru, Syberię, Mongolię czy Beninu.

- Jestem współautorką pomysłu na ten format. Od zakończenia „Szóstego zmysłu” widzowie chcieli zobaczyć kontynuację, ale Przemek Kossakowski bardzo się rozwinął, więc nie było sensu wracać do tego samego programu. Dlatego dajemy widzom coś więcej i łączymy „Szósty zmysł” z „Inicjacjami”. Nowemu formatowi Przemka towarzyszy tajemnica, wejście w tajemną sferę innego człowieka. To jest ten krok do przodu, który staramy się robić w każdej ramówce - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen, prezes spółki Stavka i dyrektor programowa TTV.

Prowadzący „Kossakowski. Wtajemniczenie” dowie się, jakie tajemnice skrywają współczesne praktyki szamanów i co z tym wspólnego ma np. niedozwolona w Europie, a często stosowana w Amazonii halucynogenna ayahuaska i na własnej skórze sprawdzi skuteczność szamańskich obrzędów i zabiegów medycyny niekonwencjonalnej. W kolejnych odcinkach programu Przemek Kossakowski zweryfikuje m.in. jak działa na organizm bieganie nago w temperaturze minus 40 stopni po syberyjskiej wiosce oraz jakie są uzdrawiające działania krwi wielbłąda czy głowy węża.

„SOS. Ekipy w akcji”

Bohaterami paradokumentu „SOS. Ekipy w akcji” są czynni zawodowo policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni, którzy otrzymują konkretne zlecenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. W każdym odcinku serialu pokazane zostaną trzy interwencje: dwie policyjne i jedna ratownicza. Scenariusze są oparte na prawdziwych i udokumentowanych zdarzeniach przedstawiających pracę policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

- Rynek jest zalany docu scripted’ami, ten format wyróżnia się tym, że pojawiają się w nim trzy służby. Dlatego odcinki są dużo bardziej wiarygodne, a format jest mocno akcyjny i dobrze obsadzony - wyjaśnia szefowa TTV.

Ekipy są wzywane do wypadków, pożarów, porachunków sąsiadów, napadów i wymuszeń. Za każdym razem pracownicy służb interwencyjnych muszą zmierzyć się z zaskakującymi sytuacjami, poradzić sobie z presją czasu i niecodziennymi zwrotami akcji. - Funkcjonariusze pozostający w czynnej służbie muszą mieć zgodę na występ w naszym serialu i te zgody zostały wydane. Emerytowani mundurowi mogą występować bez żadnych zgód - dodaje Lidia Kazen.

Premierę serialu w TTV zaplanowano na 20 lutego br. Odcinki „SOS. Ekipy w akcji” będą emitowane od wtorku do piątku o godz. 18.45. Producentem paradokumentu jest Constantin Entertainment Polska, który wprowadził na polski rynek takie formaty gatunku scripted reality jak „W11”, „Sędzia Anna Maria Wesołowska” i „Sąd rodzinny”.

„Zamiana żon”

TTV pokaże także polską edycję międzynarodowego hitu „Wife Swap”, czyli „Zamiana żon”. Formuła reality-show zakłada, że domownicy z dwóch skrajnie różniących się od siebie rodzin na jakiś czas zamienią się żonami. Ma być to test sprawdzający, jak poradzą sobie z innymi zasadami życia domowego. Małżonkowie przekonają się, czy potrafią żyć czasowo z innym partnerem czy partnerką.

Jesteśmy po kolaudacji pierwszych odcinków. Zestawiamy ze sobą kobiety posiadające zupełnie inny kręgosłup moralny, obie muszą sobie poradzić w nowej rzeczywistości. To bardzo mocno komercyjny format, ale też mądry i ciekawy eksperyment - opowiada Kazen. Producentem „Zamiany żon” jest firma Mass Koncept, która produkuje dla TTV „Damy i wieśniaczki PL”.

Warto dodać, że w 2007 roku program „Zamiana żon” na podstawie formatu „Wife Swap” emitowała już stacja TV4. Zrealizowano wówczas tylko jedną edycję tego programu, a relacje między bohaterami komentował psycholog.

„Wezwij Dominika”, „Pirowski. Na Mundial” i „Kobiety z pierwszej ligi”

Dominik Strzelec poprowadzi wiosną w TTV nowy program „Wezwij Dominika” i jako „złota rączka” ruszy na pomoc tym, którzy muszą coś naprawić w swoich domach i mieszkaniach. W każdym odcinku zmierzy się on z jedną usterką, udzieli widzom porad i udowodni, że w wielu przypadkach pomoc fachowca nie jest konieczna. Premierowy odcinek programu trafi na antenę w marcu.

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji stacja TTV przygotowuje dwa programy o tematyce piłkarskiej. W maju zadebiutuje „Pirowski. Na mundial”, w którym Jan Pirowski przyjrzy się emocjom wokół Mundialu: spotka się z wiernymi kibicami, sprawdzi jakie sztuczki przygotowali szamani z Senegalu na mecz z Polakami oraz co czeka piłkarzy Kolumbii w ich ojczyźnie, gdy odpadną z rozgrywek za wcześnie. Widzowie dowiedzą się, czy można obrabować bank, gdy wszyscy oglądają finał mistrzostw świata, a także co zwyczajowo mówią po przegranym meczu piłkarze w różnych krajach.

Na czerwiec zaplanowano premierę reality „Kobiety z pierwszej ligi”, w którym wezmą udział żony i partnerki polskich piłkarzy. TTV nie podaje żadnych szczegółów na temat tego programu. Wiadomo jednak, że stacja chce odsłonić kulisy świata kobiet, dla których piłka nożna jest nieodłącznym elementem codzienności. „Kobiety z pierwszej ligi” będą emitowane podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r. stacja TTV wprowadziła do ramówki paradokument „Fachowcy”, w którym bohaterami są hydraulicy, sprzątaczki, kosmetyczki, gazownicy i inni profesjonaliści, którzy godzą zawodowe obowiązki z niecodziennymi sytuacjami, w jakich stawiają ich zleceniodawcy. W tym serialu grają amatorzy. „Fachowcy” wracają z nowymi odcinkami w poniedziałek 5 marca.

W sezonie wiosennym widzowie obejrzą także kontynuacje m.in. „Goggleboxa”, „Nauki jazdy” (27 lutego), „Dżentelmenów i wieśniaków” (1 marca) i „Drugiej twarzy” (4 marca).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2017 roku udział TTV w rynku telewizyjnym wyniósł 1,78 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sześć nowości wiosną w TTV. „Stacja mocniej dofinansowana, zauważono jej ogromny potencjał”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dagmarka rządzi!
Czemu ani słowa tu o "Królowych Życia", które są największym hitem tej stacji? Nowy sezon 9 marca :)
odpowiedź
User
Anonim
Sprostowanie: jes też o TVP1
odpowiedź
User
Neo
TTV to stacja ogłupiająca ludzi. Paradokumenty, zamiana żon, kto to chce oglądać i w imię jakich pobudek? Czy niżej można upaść, będąc na moralnym dnie?
odpowiedź