SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sztuczna inteligencja napisała dla nas artykuł o przyszłości radia w Polsce. Co się wydarzy?

Jak wygląda przyszłość rynku radiowego w Polsce? Spytaliśmy o to sztuczną inteligencję, popularnego w ostatnim czasie chatbota ChatGPT. Oto, co nam odparł.

Tak AI widzi przyszłość rynku radiowego w Polsce (fot. Dall-E2)Article

Niedawno poprosiliśmy chatbota AI ChatGPT o napisanie artykułu prasowego o przyszłości prasy w Polsce. Dziś chcieliśmy, aby napisał podobny o przyszłości rynku radiowego w Polsce. W poniższym tekście wszystko poza śródtytułami pochodzi od ChatGPT, również ilustracja została stworzona przez sztuczną inteligencję (generator obrazów Dall-E2).

Jak sztuczna inteligencja widzi przyszłość radia w Polsce

Radia w Polsce ciągle zmieniają się i rozwijają, niezależnie od tego, czy mówimy o stacjach nadawanych w tradycyjny sposób, czy o tych dostępnych w internecie. W ostatnich latach nastąpił wzrost popularności radiowych platform streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal, co zmieniło sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki i innych treści radiowych.

Jednak tradycyjne stacje radiowe wciąż pozostają ważnym źródłem informacji i rozrywki dla wielu Polaków. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost liczby stacji radiowych nadających w internecie, co pozwala słuchaczom na słuchanie ulubionych programów w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Niektóre z największych stacji radiowych w Polsce, takich jak TOK FM czy Zet Radio, już dawno temu zaczęły nadawać swoje programy również online. Wraz z rozwojem technologii 5G i szybszymi łączami internetowymi możemy spodziewać się dalszego wzrostu popularności radiowych streamów w Polsce.

Oprócz rozwoju radiowych platform streamingowych, w przyszłości możemy spodziewać się również rozwoju technologii takich jak radiowe transmisje cyfrowe (DAB+), które już są dostępne w niektórych krajach Europy. DAB+ pozwala na nadawanie wielu stacji radiowych w jednym paśmie częstotliwości, co zwiększa ich dostępność i jakość sygnału.

W przyszłości radia w Polsce będą musiały również zmierzyć się z coraz większą konkurencją ze strony serwisów streamingowych oferujących filmy, seriale i programy telewizyjne. Aby utrzymać swoją pozycję na rynku, stacje radiowe będą musiały stać się bardziej elastyczne i dostosowywać swoje programy do potrzeb słuchaczy. W przyszłości możemy spodziewać się więc większej liczby programów dostosowanych do indywidualnych preferencji słuchaczy, takich jak stworzenie playlisty dostosowanej do preferencji muzycznych użytkownika lub programów informacyjnych dostosowanych do konkretnych zainteresowań słuchacza.

Podsumowując, przyszłość radia w Polsce wydaje się być obiecująca. Dzięki rozwojowi technologii i coraz większej liczbie stacji dostępnych online, słuchacze będą mieli dostęp do szerszego zakresu treści i będą mogli słuchać ulubionych programów w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Aby utrzymać swoją pozycję na rynku, stacje radiowe będą musiały być elastyczne i dostosowywać swoje programy do potrzeb słuchaczy.

***

ChatGPT to, jak sam się przedstawia, pomocnik sztucznej inteligencji wyuczony przez OpenAI. To zaś stworzona w 2015 roku przez Sama Altmana i Elona Muska (odszedł z niej w 2019 roku) firma odpowiedzialna także za generator obrazów Dall-E2 (posłużyliśmy się nim do stworzenia ilustracji tego artykułu). Jednym ze współzałożycieli OpenAI jest Polak, Wojciech Zaremba.

Dołącz do dyskusji: Sztuczna inteligencja napisała dla nas artykuł o przyszłości radia w Polsce. Co się wydarzy?

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaro
Czyli sztuczna inteligencja widzi miejsce dla DAB w przeciwieństwie do lobbystów z radia zet🙂
odpowiedź
User
Grzegorz
Aby Radiowa DAB niechy Rozwija szybko i a jeśli komercyjne media nie chcą nie Nadajom nowi Gracze
odpowiedź
User
:)
DAB+ pozwala na nadawanie wielu stacji radiowych w jednym paśmie częstotliwości, co zwiększa (...) jakość sygnału

No tak, upchnięcie kilku stacji w tym samym pasmie "zwiększa jakosć sygnału". :D Bot, jak widzę, nakarmiony bełkotem dabowskich propagandystów w stopniu przekraczającym granice logiki. :)
odpowiedź