SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile rezygnuje z dodatkowych opłat za roaming w Unii Europejskiej. Powraca zasada Roam Like At Home

T-Mobile Polska zapowiedział rezygnację z dodatkowych opłat wyrównawczych do roamingu na terenie Unii Europejskiej przyznanych operatorowi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Oznacza to, że użytkownicy telekomu będą mogli korzystać podczas zagranicznych wyjazdów z zasady Roam Like At Home w jej oryginalnej postaci.

Article

W połowie 2017 r. Unia Europejska wprowadziła na swoim terytorium zasadę Roam Like At Home, zgodnie z którą obywatele Unii podczas podróży po krajach wspólnoty mogą korzystać z połączeń komórkowych bez dodatkowych opłat w takiej cenie jak u swojego krajowego operatora.

T-Mobile rezygnuje z opłat

Zgodnie z przepisami niektórzy polscy operatorzy wystąpili do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wprowadzenie dodatkowych opłat do europejskiego roamingu ponoszonych przez abonentów. T-Mobile Polska wystąpił z odpowiednim wnioskiem w maju 2018 r.

Teraz operator zapowiedział, że likwiduje dodatkowe opłaty wyrównawcze przyznane  mu przez UKE na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W praktyce oznacza to, że klienci T-Mobile będą mogli, w podanej strefie, korzystać z usług operatora zgodnie z zasadą Roam Like at Home bez dodatkowych opłat.

Operator zaznacza przy tym że nadal obowiązuje u niego tzw. polityka uczciwego korzystania. Oznacza ona, że użytkownicy korzystający w nadmierny sposób z RLAH np. pozostając długo w określonym kraju za granicą mogą spodziewać się dodatkowych opłat za usługi.

Decyzja T-Mobile jest prawdopodobnie spowodowana faktem, że wszyscy operatorzy otrzymali zgody na dopłaty od UKE na czas określony i w wypadku T-Mobile ten termin zbliża się do końca, a nie wiadomo czy regulator przedłuży możliwość stosowania dodatkowych opłat w przyszłości.

W pierwszym kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 4,1 proc. do 1,557 mld zł oraz zysku EBITDA AL o 4 proc. do 414 mln zł. Na koniec marca operator miał 10,98 mln klientów: 7,53 mln abonentów i 3,45 mln klientów ofert prepaidowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile rezygnuje z dodatkowych opłat za roaming w Unii Europejskiej. Powraca zasada Roam Like At Home

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl