SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TalentMedia: Mediacap dokupił udziały za 2,3 mln zł, w zarządzie Paweł Stano i Kamil Bolek z LifeTube’a

Holding Mediacap kupił nowe udziały sieci partnerskiej TalentMedia za 2,29 mln zł, a do jej zarządu dołączyli menedżerowie LifeTube’a Paweł Stano i Kamil Bolek. Zdecydowano też o zmianie nazwy spółki LT Group na LifeTube i powołano jej nową radę nadzorczą.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz Mediacapu Article

W ramach podwyższenia kapitału zakładowego TalentMedia holding Mediacap przejął 576 udziałów za 2,29 mln zł. W efekcie ma już walory stanowiące 59,04 proc. kapitału spółki (wobec 51,1 proc. poprzednio).

Jednocześnie nowe udziały TalentMedia kupiło dwoje menedżerów firmy. Piotr Tytyk za 10 udziałów zapłacił 39,8 tys. zł, a Lidija Vukić za 1,3 tys. zł nabyła 27 udziałów.

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl Mediacap zapowiedział, że środki pozyskane z podwyższenia kapitału TalentMedia przeznaczy na częściowe sfinansowanie przejęcia spółki LT Group, właściciela sieci partnerskiej LifeTube. Transakcję ogłoszono w marcu br., cenę za 79 proc. udziałów LT Group ustalono na 9,23 mln zł, sprzedającym jest fundusz Altus TFI.

Pozostała część zapłaty za udziały LT Group zostanie sfinansowana kredytem.

Z kolei Mediacap przejął kontrolę nad TalentMedia w marcu 2017 roku - poprzez swoją spółkę zależną The Digitals kupił za 2,78 mln zł (plus ewentualne premie) 51,11 proc. udziałów spółki.

Zmiany we władzach TalentMedia i LifeTube’a

Ponadto do zarządu TalentMedia powołano Pawła Stano i Kamila Bolka, odpowiednio prezesa i członka zarządu LT Group. W zarządzie nadal będą Krystian Botko, Lidija Vukić i Piotr Łuczak, natomiast odszedł Piotr Tytyk.

Jednocześnie walne zgromadzenie wspólników LT Group zmieniło nazwę spółki na jej markę rynkową LifeTube.

Do rady nadzorczej firmy powołano Krystiana Botko i Lidiję Vukić, a odwołano z niej Piotra Prajsnara i Jerzego Kotkowskiego. Członkiem rady bez zmian jest natomiast Robert Rafał.

Z kolei walne zgromadzenie akcjonariuszy Mediacapu zdecydowało, żeby 1,73 mln zł zysku netto osiągniętego w ub.r. w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy. Większościowym akcjonariuszem firmy jest jej prezes wraz ze swoimi podmiotami zależnymi - ma 52,88 proc. jej kapitału.

- W 2017 roku w ramach Strategii 2020 zapowiedzieliśmy skupienie się na najszybciej rosnących segmentach rynku marketingowego. W efekcie tej strategii w dwa lata, dzięki kombinacji przejęć i wzrostu organicznego zbudowaliśmy lidera rynkowego, który już w tym roku będzie największym źródłem przychodów dla całej Grupy Mediacap i operuje w najszybciej rosnącym segmencie polskiego rynku, czyli online video. Wierzmy, że kolejne dwa lata pokażą potencjał technologiczny, konsolidacyjny i międzynarodowy naszego biznesu influencerskiego, który przyniesie dalszy skok w przychodach i rentowności - podsumowuje te przejęcia i zmiany Jacek Olechowski.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Mediacap - do której oprócz TalentMedia i LifeTube’a należą firmy i marki Scholz & Friends Warszawa, The Digitals, Booost, IQS, Plastream i Opinie.pl - zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 16,6 proc. do 19,2 mln zł oraz 1,25 mln zł straty netto (wobec 701 tys. zł straty rok wcześniej). - Wynik ten nie odzwierciedla jednak bardzo dobrej kondycji biznesu, a jedynie pokazuje nierównomierne rozłożenie rozliczenia projektów w ciągu roku obrotowego - skomentował zarząd firmy.

Dołącz do dyskusji: TalentMedia: Mediacap dokupił udziały za 2,3 mln zł, w zarządzie Paweł Stano i Kamil Bolek z LifeTube’a

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl