SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Teads ze wzrostem wpływów o 25 proc.

Globalna platforma mediowa Teads osiągnęła w ub.r. wzrost przychodów o 25 proc. do 678 mln dolarów. Firma wprowadziła usługę umożliwiają reklamodawcom prowadzenie akcji bez jakiegokolwiek wykorzystania cookies.

Article

- 2021 rok upłynął pod znakiem dalszych innowacji naszych produktów - tak, by najważniejsze marki wraz ze swoimi agencjami mogły łatwiej poruszać się po coraz bardziej złożonym ekosystemie reklamowym. Nasze nowe rozwiązania, stawiające na pierwszym miejscu kwestie prywatności, zyskują na popularności w całej branży, umożliwiając naszym klientom dotarcie do kluczowych odbiorców w środowisku pozbawionym plików cookies - opisuje Jeremy Arditi, Co-CEO w Teads. https://www.wirtualnemedia.pl/wyniki/query:teads

Tylko w Europie Środkowo-Wschodniej firma zanotowała wzrost o 65 proc.

- W 2021 r. podpisaliśmy wiele nowych globalnych umów z wiodącymi światowymi markami. Nasza działalność w zakresie reklamy performance, skoncentrowana na pozyskiwaniu ruchu i konwersji, była głównym czynnikiem wpływającym na wyniki w 2021 r., co pozwoliło osiągnąć nam wzrost o 65 proc. w ujęciu rocznym. Reklama performance stanowi obecnie znaczącą część naszych całkowitych przychodów - wylicza.

W komunikacie nie podano wyników rentowności Teads. W lipcu ub.r. firma ogłosiła ofertę publiczną, zamierzała wejść na giełdę Nasdaq, po tygodniu wycofała się z tego, uzasadniając decyzję „niesatysfakcjonującymi warunkami na rynku kapitałowym, w porównaniu do perspektyw wzrostowych spółki”.

W listopadzie Pierre Chappaz, współzałożyciel Teads, zrezygnował z funkcji prezesa wykonawczego firmy, pozostał szefem jej rady dyrektorów.

Teads zatrudnia ponad 1 tys. osób

W ub.r. Teads zwiększyło zatrudnienie o 230 pracowników, na koniec roku w 26 krajach na całym świecie zatrudniało 1 035 osób.

W ciągu 18 miesięcy firma chce podwoić liczbę pracowników w obszarze technologicznym, m.in. w swoim centrum technologicznym we Francji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W Polsce Teads jest obecne od kilku lat, w ub.r. do zespołu firmy dołączyły m.in. Dominika Rokosz jako marketing manager, Anna Pocenta jako senior sales manager i Anna Gruszka jako industry director.

Od pięciu lat Teads należy do koncernu Altice, zostało przejęte za 308 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Teads ze wzrostem wpływów o 25 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kris
Bravo Jula! jedna z niewielu osob w sprzedazy mediów, ktora ponad lans przeklada prace, co jak widac przynosi super efekty!
odpowiedź
User
Mediowiec
Bravo Jula! jedna z niewielu osob w sprzedazy mediów, ktora ponad lans przeklada prace, co jak widac przynosi super efekty!
- nie da się ukryć, klasa sama w sobie!
odpowiedź