SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefony Nokia Eseries w Polsce

Nowa rodzina telefonów firmy Nokia dla świata biznesu już na polskim rynku.

Wczoraj podczas warsztatów prasowych, zorganizowanych w budynku Focus w Warszawie, firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek polski nowej serii telefonów dla biznesu. W jej skład wchodzą trzy nowatorskie modele: Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70. To pierwsze smartfony z rodziny Nokia Eseries. Dzięki nowym telefonom firmy mogą zwiększyć mobilność swoich pracowników. Modele z rodziny Nokia Eseries łączą cenione przez indywidualnych użytkowników atrakcyjne wzornictwo i łatwość obsługi z nowymi technologiami, dzięki którym działy informatyczne firm mogą łatwo zarządzać aplikacjami firmowymi i danymi oraz zwiększyć bezpieczeństwo. Każde z tych urządzeń umożliwia korzystanie z niezbędnych we współczesnym świecie biznesu aplikacji mobilnych, takich jak mobilna poczta e-mail i zaawansowane funkcje połączeń głosowych. Smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 są dostępne w Polsce od maja.

Smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 oferują wykorzystanie najnowszego rozwiązania dostępu do firmowej mobilnej poczty elektronicznej push – Intellisync Mobile Suite. Współpracują również z innymi popularnymi systemami, takimi jak BlackBerry Connect, Microsoft ActiveSync, GoodLink firmy Good Technology, Inc., Seven Mobile Mail, Seven Always-On Mail i Visto Mobile.

Urządzenia z nowej rodziny Nokia Eseries opracowano z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy Series 60, czyli przodującego na świecie oprogramowania do smartfonów. Nowa platforma Series 60 3rd Edition wraz z systemem operacyjnym Symbian OS v. 9.1 zapewniają identyczne środowisko aplikacji w smartfonach Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70. Smartfony te działają we wszystkich sieciach GSM oraz 3G (WCDMA), oferując bezproblemowy roaming na całym świecie, a także udostępniają różne opcje łączności lokalnej, takie jak WLAN, Bluetooth, podczerwień i USB 2.0.

W porównaniu z innymi urządzeniami łączącymi możliwości PDA i telefonów komórkowych, smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 wyróżniają się doskonałą funkcjonalnością oraz jakością usług głosowych. Wśród nich można wymienić internetowe połączenia telefoniczne (VoIP), Push to talk i inne zaawansowane usługi oparte na protokole SIP. Dzięki nim firmy mogą na różne sposoby ułatwiać pracownikom współpracę i szybki kontakt poza biurem. Korporacje używające central telefonicznych firm Avaya lub Cisco IP PBX mogą łączyć nowe smartfony Nokia bezpośrednio ze swoimi sieciami telefonicznymi za pośrednictwem sieci WLAN lub komórkowej, oferując użytkownikom funkcje central, np. przekazania polączenia, wyciszenia, wybierania numerów wewnętrznych, zawieszania.

„Kiedy analizowaliśmy wymagania naszych klientów na etapie opracowywania tych smartfonów, zaobserwowaliśmy dwa nowe, wyraźne trendy: potrzebę bezpiecznej i łatwej w zarządzaniu platformy dla działów informatycznych oraz możliwość wyboru urządzenia przez użytkowników zgodnych z różnymi preferencjami i stylami ich pracy” — powiedział Niklas Savander, wiceprezes działu urządzeń biznesowych firmy Nokia. „Rozumiemy znaczenie mobilności w biznesie. W tych smartfonach wykorzystaliśmy swoją rozległą wiedzę z dziedziny projektowania użytkowego, bezpieczeństwa i najnowocześniejszych technologii bezprzewodowych. Naszym celem jest ułatwienie użytkownikom wyboru telefonu Nokia, który zaspokoi ich wszystkie potrzeby z zakresu mobilności biznesowej”.

Nowe urządzenia biznesowe jako pierwsze w branży umożliwiają zdalne zarządzanie zgodnie ze standardem OMA Device Management. Oferują pracownikom działów informatycznych skuteczne narzędzia do zdalnej konfiguracji terminali i ochrony firmowych danych. Mogą oni zdalnie usuwać dane, blokować urządzenia, zarządzać zadaniami i aplikacjami oraz wgrywać oprogramowanie do potrzeb firmy i użytkowników. Uznane kompetencje firmy Nokia z dziedziny zabezpieczeń sieciowych umożliwiają spełnienie surowych wymagań firm w zakresie ochrony informacji wewnątrz urządzeń, jak też transmitowanych w sieciach.

Nokia E60: klasyczne wzornictwo i niezrównane funkcje głosowe
Smartfon Nokia E60 łączy atrakcyjny wygląd, komfort i funkcjonalność klasycznego telefonu komórkowego. Nokia E60 udostępnia szeroką gamę zaawansowanych funkcji połączeń: od wbudowanego zestawu głośnomówiącego i połączeń konferencyjnych po VoIP (VoWLAN). Dlatego też jest najlepszym urządzeniem do aktywnej komunikacji głosowej w biurze i w podróży. Smartfon ten umożliwia szybką i elastyczną transmisję danych w sieciach 3G (WCDMA) oraz wygodną łączność lokalną WLAN. Smartfon Nokia E60 wygodnie obsługuje się jedną ręką. Dzięki dużemu, kolorowemu ekranowi łatwo jest pisać wiadomości e-mail, tworzyć i przeglądać dokumenty biurowe oraz wprowadzać pozycje kalendarza. Nokia E60 działa w sieciach GSM900/1800/1900 i WCDMA2100.

   

Nokia E61: smartfon do mobilnej poczty elektronicznej
Smartfon Nokia E61 został zaprojektowany w stylu najpopularniejszych urządzeń do mobilnej poczty e-mail. Jest jednak wyjątkowo poręczny i imponuje bogactwem nowych funkcji. Można go z łatwością obsługiwać jedną ręką przy użyciu czterokierunkowego joysticka. Dzięki pełnej klawiaturze oraz bardzo szerokiemu ekranowi o 16 milionach kolorów, można łatwiej niż kiedykolwik przedtem korzystać z mobilnej poczty elektronicznej. Nokia E61 współpracuje z systemem do mobilnej poczty push e-mail, Intellisync Mobile Suite oraz popularnymi rozwiązaniami: BlackBerry Connect, GoodLink, Seven Mobile Mail, Seven Always-On Mail i Visto Mobile, zapewniając bezproblemową i szyfrowaną komunikację. W smartfonie można otwierać załączniki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, pliki PDF i ZIP) oraz edytować pliki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje). Nokia E61 ma również takie same zaawansowane funkcje połączeń biznesowych i VoIP jak smartfony Nokia E60 i Nokia E70. Za pomocą smartfonu Nokia E61 można wysyłać i odbierać wiadomości e-mail nawet podczas rozmowy telefonicznej. Nokia E61 działa w sieciach GSM850/900/1800/1900 i WCDMA2100.

  

Nokia E70: wszechstronny smartfon do przesyłania wiadomości
Na pierwszy rzut oka Nokia E70 wygląda jak kolejny nowoczesny telefon. Po otwarciu ukazuje jednak pełną klawiaturę do szybkiego i łatwego pisania kciukami, duży, kolorowy ekran do wyświetlania wiadomości e-mail i załączników (dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, plików PDF i archiwów ZIP) oraz edycji (dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji), dzięki czemu można na bieżąco śledzić zawartość skrzynki pocztowej. Podobnie jak smartfony Nokia E60 i Nokia E61, Nokia E70 udostępnia wspólny zestaw aplikacji, takich jak zaawansowane funkcje głosowe i pocztowe.

  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefony Nokia Eseries w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl