SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dział w Polsat News zajmie się m.in. dziennikarstwem śledczym

Jacek Smaruj jest zaangażowany w tworzenie nowego działu projektów specjalnych w pionie informacji i publicystyki Telewizji Polsat – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Nowa jednostka ma zajmować się m.in. przygotowaniem dłuższych reportaży i dziennikarstwem śledczym. 

Jacek Smaruj (fot. Polsat News)Jacek Smaruj (fot. Polsat News)

Z naszych informacji wynika, że nowy dział Polsat News rozpoczął już pracę. Osoby zaangażowane w jego działalność mają zajmować się pogłębionym dziennikarstwem. Na razie nadawca nie planuje dodatkowego programu z reportażami. Będą trafiać na antenę po zakończeniu pracy reporterów.

Ostatnio informowaliśmy, że TVN24 rozwiązał zespół projektów specjalnych. Jednostkę powołano w 2020 roku, a na jej czele stał Wojciech Bojanowski. Reporter od wielu miesięcy nie przygotowuje też materiałów do „Faktów” TVN. Po degradacji, kontynuuje jednak pracę w firmie. Dziennikarze zespołu trafili do „Czarno na białym” i TVN24 GO.

Smaruj wcześniej związany m.in. z  „Czarno na białym” i „Faktami”

Rok temu Jacek Smaruj został głównym wydawcą „Raportu” Polsat News. Program zadebiutował w listopadzie 2020 roku. Był wówczas porównywany do „Czarno na białym”. W przeciwieństwie do programu TVN24, nie pokazywał afer z udziałem polityków z pierwszych stron gazet, tylko skupiał się na tematach społecznych, interwencyjnych, gospodarczych, ekologicznych i kryminalnych. Na początku ub.r. wprowadzono zmiany w „Raporcie”, który uczyniły z niego bardziej program newsowy z podsumowaniem dnia.

Smaruj rozpoczął pracę w „Raporcie” pod koniec 2020 roku, razem z innymi byłymi dziennikarzami „Czarno na białym”: Leszkiem Dawidowiczem i Cyprianem Jopkiem. Pierwszy z nich jest obecnie reporterem programu „Państwo w państwie”, a drugi „Wydarzeń”.

Przed pracą w „Czarno na białym” Jacek Smaruj był reporterem kanału TVN Warszawa. Rozstał się z tą stacją pod koniec 2010 roku. W marcu 2011 roku TVN Warszawa zaprzestała nadawania programów na żywo, w maju tego samego roku zakończyła nadawanie z powodu braku rentowności. Swoją pracę w telewizji Smaruj zaczynał jako researcher Pawła Płuski w „Faktach” TVN. Płuska od kilku miesięcy kieruje programem „19.30”, który zastąpił „Wiadomości” Telewizji Polskiej.

Z danych Nielsena wynika, że w kwietniu br. udział Polsat News w rynku wyniósł 1,57 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowy dział w Polsat News zajmie się m.in. dziennikarstwem śledczym

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
???
Z kim się teraz będą blatować?
odpowiedź
User
Uyt
Nie oglądam Polsat News
odpowiedź
User
hehe
Po 8 latach, podczas których Polsat nie ujawnił żadnej afery władzy, pora zabrać się do roboty.
odpowiedź