SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP pozwała Bogdana Borusewicza za wypowiedź ws. śmierci prezydenta Adamowicza. "Jestem zaszczycony"

Telewizja Polska zdecydowała się pozwać wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza za wypowiedź w której stwierdził, że to m.in. Telewizja Polska "miałaby być winna tworzeniu atmosfery nagonki, w której brały udział publiczne media" na prezydenta Pawła Adamowicza. - Jestem zaszczycony faktem pozwania mnie - komentuje Bogdan Borusewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Bogdan Borusewicz, fot. akpaArticle

O tym, że publiczny nadawca zdecydował się na wytoczenie sprawy w procesie cywilnym wicemarszałkowi Senatu, Borusewicz poinformował na Facebooku.

- TVP pozwała mnie przed Sąd Okręgowy w Warszawie w procesie cywilnym. Oskarżają mnie o to, że w Polsacie w dniu 14 stycznia br. - w programie poświęconym zabójstwu prezydenta Pawła Adamowicza - powiedziałem iż do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia i nagonki, w której brała udział również telewizja publiczna. W pozwie jest mowa o „tragicznej śmierci”, a nie o morderstwie prezydenta, do którego doszło na oczach tysięcy ludzi przed sceną i milionów przed telewizorami – stwierdził wicemarszałek.

Chodzi dokładnie o jego słowa.  - Do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia, atmosfera nagonki, w której brały także udział publiczne media, szczególnie publiczna telewizja, i ta warszawska, i ta lokalna - stwierdził wtedy.

Telewizja Polska domaga się od Bogdana Borusewicza przeprosin oraz wpłaty zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Swój wpis wicemarszałek podsumował słowami: - Z niecierpliwością oczekuję na rozprawę.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl powiedział: - Jestem zaszczycony faktem pozwania mnie przez TVP i tym, że mogłem znaleźć się w takim znakomitym gronie pozwanych - ocenił.

TVP pozwała już kilkanaście osób, m.in. Krzysztofa Skibę, lidera zespołu „Big Cyc”, Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, byłego prezesa Telewizji Polskiej oraz członka Rady Mediów Narodowych Juliusza Brauna, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, prof. Wojciecha Sadurskiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej” Wojciecha Czuchnowskiego oraz dziennikarkę „Polityki” Ewę Siedlecką.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie biuro prasowe Telewizji Polskiej. - TVP będzie podejmowała kroki prawne, co do wypowiedzi naruszających dobre imię spółki. Telewizja Polska zażądała przeprosin oraz wpłaty 10 tys. na WOŚP - potwierdziło Centrum Informacji TVP.

REM: Paweł Adamowicz w TVP był obiektem oszczerstw i nie miał prawa do obrony

Rada Etyki Mediów w lutym br. uznała, że autorzy wyemitowanych w Telewizji Polskiej materiałów na temat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza manipulowali faktami, aby przedstawić go jako osobę niegodną zaufania.
- W żadnej z analizowanych przez REM publikacji nie dano Pawłowi Adamowiczowi szansy odparcia zarzutów, był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony - stwierdziła organizacja i oceniła, że TVP złamała pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów.

Chodziło o naruszenie zasady prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza, pierwszeństwa dobra odbiorcy, a także - według REM - niestosowanie się do zasady szacunku i tolerancji.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP pozwała Bogdana Borusewicza za wypowiedź ws. śmierci prezydenta Adamowicza. "Jestem zaszczycony"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Wszystkim, którzy mają dosyć waszego szczucia i tandetnej propagandy, ust nie zamkniecie. Centralnego Biura KPPiW, mimo szczerych chęci, nie odbudujecie. A kiedyś, jak już wasi protektorzy stracą władzę, bo nikt nie rządzi wiecznie, zobaczycie co to znaczy ostracyzm środowiska.
odpowiedź
User
excalibur
1. Jacek Jaśkowiak nie jest prezydentem Wrocławia tylko Poznania.
2. TVP mogłaby bronić swojego dobrego imienia tylko wtedy, gdyby to dobre imię miała. I tylko z tego powodu wszelkie jej pozwy winny być już na wstępie odrzucone
odpowiedź
User
bolkowi
...Kolesie i ich klaki dawno opletli cały region. Ludzie tyrają za grosze a oni przekręcają miliardy
odpowiedź