SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja TVR w stanie upadłości. „Nie jest planowane jej wyłączenie”

Warszawski Sąd Rejonowy ogłosił upadłość spółki TVR, nadawcy kanału TVR, obejmującą likwidację majątku firmy. Do wyznaczonego przez sąd syndyka zgłaszają się wierzyciele. - Kanał jest dostępny w sieciach kablowych i nie jest planowane jego wyłączenie - zapewnia portal Wirtualnemedia.pl Dominik de Virion, wiceprezes zarządu upadłej spółki.

Kanał TVR rozpoczął nadawanie w 2010 roku jako stacja o tematyce rolniczej. Z czasem poszerzył profil i zaczął się określać jako stacja opisująca spędzanie wolnego czasu poza miastem. Na jej antenie emitowane były programy informacyjne, publicystyczne, poradnicze czy rozrywkowe.

W kwietniu br. w mediach pojawiły się informacje o zaprzestaniu emisji przez TVR. Prezes stacji Tomasz Siołek w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zaprzeczył tym doniesieniom, informując, że pracuje nad jej letnią ramówką (więcej na ten temat).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że problemy stacji zaczęły się dużo wcześniej, bo w czerwcu 2014 roku. Wówczas części pracownikom kierownictwo kanału nie przedłużyło umów, a powodem miały być problemy finansowe. Miesiąc później z anteny spadło kilka flagowych programów. - Mówiono, że wszystko powinno wrócić do normy za kilka miesięcy, jednak tak się nie stało - mówi Wirtualnemedia.pl jeden z byłych pracowników TVR.

Zatrudnieni w stacji TVR mieli również problemy z regularnym otrzymywaniem wynagrodzeń od nadawcy, który spóźniał się z wypłacaniem pensji albo wypłacał je w częściach. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, nadal jest pewna grupa pracowników, która nie otrzymała wynagrodzenia za ostatni okres swojej pracy. - Nikt nie informował nas o upadłości telewizji TVR. Niektórzy dowiedzieli się całkiem przypadkowo - wyjaśnia były pracownik.

W spółce TVR zatrudnionych było około 50-60 osób. Z naszych informacji wynika, że ostatni pracownicy opuścili budynek jeszcze na początku tego roku. Od kilku miesięcy stacja nie produkowała nowych odcinków programów.
Za sprzedaż reklam w stacji do końca ub.r. odpowiadał broker Atmedia. Od czasu zaprzestania przez niego działalności kanał nie podpisał umowy z nowym brokerem.

Postanowienie o upadłości TVR wydał pod koniec maja Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy. - Spółka TVR znajduje się obecnie w upadłości likwidacyjnej. Zarząd utracił prawo do reprezentowania spółki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Karolina Klunder, syndyk wyznaczony przez sąd do prowadzenia postępowania upadłościowego spółki.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że do syndyka zgłaszają się wierzyciele. Ostateczny termin na zgłaszanie wierzytelności minął w poniedziałek 29 czerwca.

Z prezesem TVR Tomaszem Siołkiem nie udało nam się skontaktować. Wiceprezes stacji Dominik de Virion najpierw nie chciał w ogóle odpowiadać na nasze pytania, twierdząc, że nie może rozmawiać z mediami. Pytaliśmy m.in. o zaległe wynagrodzenia dla pracowników. Później jednak sam się skontaktował i zapewnił, że stacja TVR nie zakończy nadawania. O szczegółach nie chciał mówić. - Na dzień dzisiejszy kanał TVR jest dostępny w sieciach kablowych i nie jest planowane wyłączenie kanału - zapowiada de Virion.

Po tej rozmowie uruchomiona została strona internetowa tvr24.pl, która jeszcze przed weekendem nie funkcjonowała. Ostatni wpis na fanpage’u TVR na Facebooku pochodzi z kwietnia br.

Kanał ciągle nadaje, jednak są to powtórki programów, przeplatane pasmami muzycznymi. Stacja TVR dostępna jest obecnie w kilkudziesięciu sieciach kablowych na terenie całego kraju, m.in. u takich operatorów jak UPC Polska, Vectra czy Inea.

W przeszłości kanał oglądać mogli też posiadacze platform cyfrowych oraz widzowie odbierający kanały niekodowane z satelity Hot Bird. Nadawca wynajmował miejsce na satelicie od Cyfrowego Polsatu, który jednak we wrześniu ub.r. wyłączył jej sygnał, nie podając przyczyn tej decyzji. Spółka TVR informowała wówczas, że nie planuje zmiany operatora satelitarnego, a kanał wróci na satelitę (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Telewizja TVR w stanie upadłości. „Nie jest planowane jej wyłączenie”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rólnikpolski
TVR- tak to się skończyła zasr..a telewizja buraka Serafina i spółki wydrwigroszy.... :-)
To juz wiadomo dlaczego Witold K, ta szybko przeniósł się z TVR na ulicę Wspólną...
odpowiedź
User
Piotr
Przemiany spoleczne i kulturowe na wsi, coraz mniejsza grupa docelowa, no i permanentne błędy w zarządzaniu od wielu miesięcy wskazywały na taki epilog fajnego przedsięwzięcia jakim był TVR.
odpowiedź
User
Ulop
To ciekawe że w UPC to badziewie jest nadawane, natomiast TV Republiki nadal nie ma.
odpowiedź