SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie studio Ten Square Games pomoże zarybić Odrę dzięki mobilnej grze wędkarskiej Fishing Clash

8 września w Fishing Clash, jednej z najpopularniejszych mobilnych gier wędkarskich, rozpoczęło się trwające 24 godziny wydarzenie Uratuj Odrę (Save the Oder). Grający z całego świata muszą wyłowić wirtualnie jak najwięcej ryb. Jeżeli uda im się wyłowić ich 20 mln, producent gry Ten Square Games przekaże 100 tys. zł na zarybienie Odry, a gracze otrzymają specjalną odznakę.

Odra, druga co do długości polska rzeka oraz żyjące w niej zwierzęta, ucierpiały w wyniku katastrofy ekologicznej na niespotykaną skalę. Pod koniec lipca tego roku do Inspekcji Ochrony Środowiska zaczęły wpływać doniesienia, o masowo występujących martwych rybach. Na początku sierpnia tysiące martwych zwierząt znajdowano na niemal 500 km odcinku rzeki, a wstępne szacunki mówią, że zginęło w niej od 25 proc. do nawet 50 proc. ryb. Chociaż upłynie wiele lat, zanim ekosystem rzeki się odbuduje – gracze Fishing Clash będą mogli zaangażować się w ten proces już dzisiaj.

W ciągu trwającego 24 godziny wydarzenia Uratuj Odrę (Save the Oder) grający będą mieli za zadanie wyłowienie jak największej liczby ryb. Im więcej ryb zostanie wyłowionych, tym większą kwotę Ten Square Games przeznaczy na zarybienie rzeki gatunkami, występującymi w niej przed katastrofą. Jeżeli gracze wspólnie wyłowią 20 mln ryb TSG przekaże na ten cel 100 tys. zł. Dodatkowo jeżeli gracze zrealizują ten cel, na wszystkich zaangażowanych będzie czekała specjalna odznaka, upamiętniającą ich udział w wydarzeniu.

„Katastrofa ekologiczna Odry, w ramach której życie straciły setki tysięcy ryb, sprawiła, że byliśmy w szoku. Jednak gdy pierwsze emocje opadły, nie mieliśmy wątpliwości, że musimy pomóc. Zarówno podwodny świat, dzięki któremu tworzymy swoją grę, jaki i Odra, która płynie przez Wrocław, w którym mamy swoją siedzibę, są nam szczególnie bliskie. Chociaż potrzebne będą lata, jeśli nie dekady, aby Odra odbudowała swój ekosystem, małymi krokami i wspólnymi siłami możemy się do tego przyczynić już teraz” – mówi Olga Ostrowska, ESG manager w Ten Square Games SA.

Czytaj też: 222 mld dolarów na gry w 2022 roku. Motorem segment mobilny

Wydarzenie Uratuj Odrę jest kolejnym elementem działań Ten Square Games na rzecz środowiska naturalnego. W maju br. gracze Hunting Clash brali udział w eventach zorganizowanych w ramach kampanii Green Game Jam 2022, organizowanej przez Playing for the Planet, dzięki którym TSG udało się zebrać środki na posadzenie 60 tys. drzew w Tanzanii.

W kwietniu 2022 roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, gracze Fishing Clash oczyszczali wirtualną Amazonkę ze śmieci, równocześnie zbierając punkty, z których całkowity dochód został przeznaczony na sadzenie drzew. Z kolei z okazji Międzynarodowego Dnia Wody 2021 gracze z całego świata łowili wymarłe gatunki w wirtualnych łowiskach Fishing Clash, przyczyniając się do oczyszczania oceanów.

W zeszłym kwartale Ten Square Games szacunkowo zanotował 122,9 mln zł wpływów z płatności użytkowników, wobec 154,98 mln zł. Firma zrezygnowała z dalszych prac nad grą „Football Elite”, na którą wydała ok. 8,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polskie studio Ten Square Games pomoże zarybić Odrę dzięki mobilnej grze wędkarskiej Fishing Clash

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl