SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Teraz Rocka”: wpływy zmalały o 45 proc., zysk podwoił się

W czwartym kwartale ub.r. spółka Advertigo, wydawca miesięcznika „Teraz Rock”, jego kwartalnych numerów specjalnych i serwisu internetowego, zanotowała spadek przychodów o 44,9 proc. oraz wzrost zysku netto ze 111,5 do 252,1 tys. zł.

Article

Tak duży spadek wpływów Advertigo jest związany z faktem, że wiosną ub.r. firma sprzedała prawa do miesięcznika „PSX Extreme” spółce Idea Ahead, wydawcy m.in. magazynu „Pixel”. Dzięki temu uzyskała 1,3 mln przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów, podczas gdy tylko w minionym kwartale nie zanotowała żadnych takich wpływów.

W całym ub.r. przychody firmy zwiększyły się z 3,24 do 3,99 mln zł, a wynik netto poszedł w górę ze 127,3 tys. zł straty do 212,9 tys. zł zysku.

„Teraz Rock Wydanie Specjalne” rzadziej niż co kwartał

W sprawozdaniu za czwarty kwartał ub.r. Advertigo poinformowało, że po wydaniu drugiego numeru kwartalnika „Teraz Rock Wydanie Specjalne”  podjęto też decyzję, że pismo będzie się ukazywać nieregularnie, a odstępy pomiędzy kolejnymi numerami mogą być dłuższe niż kwartał. Zarówno miesięcznik „Teraz Rock”, jak i „Teraz Rock Wydanie Specjalne” nie zostały zgłoszone do kontroli przez ZKDP.

Firma zamierza też nadal inwestować w swoje serwisy internetowe PPE.pl i TerazMuzyka.pl. Zaznaczono, że zarząd „podjął decyzję o zweryfikowaniu możliwości inwestycji w obszarze internetu i tworzeniu portali tematycznych”, a „decyzja o tym. czy spóła jest w stanie odegrać realną rolę na rynku portali tematycznych i o inwestowaniu w tym obszarze. zapadnie do końca pierwszego półrocza 2020”.

Większościowym akcjonariuszem Advertigo jest prezes spółki Leszek Jastrzębski (ma 58,66 proc. kapitału). Firma jest notowana na rynku giełdowym NewConnect od ośmiu lat. W miniony piątek na koniec sesji jej kurs wynosił 0,137 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 4,07 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Teraz Rocka”: wpływy zmalały o 45 proc., zysk podwoił się

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neri
Cuda panie cuda...
1 0
odpowiedź