SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

The Digitals przejęła udziały Booost od Gdali i Kornickiego, większa integracja Grupy S/F

Firma The Digitals kupiła pozostałe 35 proc. udziałów agencji marketingu internetowego Booost (obie spółki należą do holdingu Mediacap) od zarządzających nią Łucji Gdali i Sławomira Kornickiego. Celem jest mocniejsze zintegrowanie podmiotów tworzących Grupy S/F.

Od lewej: Marcin Jeziorski, Sławomir Kornicki i Łucja Gdala Article

W komunikacie giełdowym Mediacapu zaznaczono, że The Digitals kupiła od Łucji Gdali i Sławomira Kornickiego 35 proc. udziałów Booost po cenie nominalnej. W konsekwencji ma 100 proc. udziałów agencji.

Zmienił się też zarząd Booost: nie ma już w nim Gdali i Kornickiego, a jedynym członkiem jest Piotr Hassine, prezes The Digitals.

Te zmiany mają na celu większą integrację operacyjną Grupy S/F (należącej do Mediacapu), w skład której oprócz The Digitals i Booost wchodzą agencje Scholz&Friends Warszawa i EmLab.

Agencja Booost została uruchomiona w połowie ub.r. z przekształcenia spółki MCP Publica. Zajmuje się performance marketingiem i usługami z zakresu big data.

W minionym kwartale Mediacap (oprócz Grupy S/F kontrolujący firmy i marki TalentMedia, IQS, Plastream i Opinie.pl, a od marca br. także LifeTube) zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 16,6 proc. do 19,2 mln zł oraz 1,25 mln zł straty netto (wobec 701 tys. zł straty rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: The Digitals przejęła udziały Booost od Gdali i Kornickiego, większa integracja Grupy S/F

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwona D.
Sprzedali po cenie nominalnej - czytaj - trzeba sie bylo ewakuowac? Kto sprzedaje po cenie nominalnej udzialy odnoszącej sukces spółki?
Jak czytam "integracja", "merdż" itp - to już tylko uśmiech....
Silni zostaną, słabi będą merdżować w nieskończoność. Ale spoko - później przujdzie wujek-inwestor i znów będzie co merdżować.:)
0 0
odpowiedź
User
Smerfetka
Czar prysł szybciej niż ta para magików dała się poznać tylko ze strony ładnych okrągłych słów. Dadzą sobie rade - pójdą na rynek opychać Oracla albo jakoś "kosmiczna" technologie od hamerykanow :-)
0 0
odpowiedź