SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney szykuje duże zwolnienia

Koncern The Walt Disney Company ogłosił, że planuje redukcje zatrudnienia, w wyniku których pracę straci nawet 32 tys. osób. Powodem jest pandemia i związane z nią potężne problemy parków rozrywki i kurortów Disneya.

Article

O fali zwolnień w Walt Disney Company informowaliśmy na Wirtualnemedia.pl w październiku. Przez pandemię większość parków rozrywki należących do koncernu jest zamkniętych, generując straty. Disney w USA zredukował 28 tys. etatów w parkach rozrywek i kurortach, z czego dwie trzecie osób miało zachować zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin.

Z opublikowanego w środę raportu The Walt Disney Company wynika, że w pierwszej połowie 2021r. zwolnienia obejmą nawet 32 tys. pracowników, z czego 28 tys. to osoby, którym w październiku obcięto wymiar czasu pracy. Redukcje etatów dotkną parków rozrywki, kurortów i działu produktów.

Kolejnych 37 tys. pracowników parków rozrywki Disneya od października jest urlopowanych. Pandemia w USA uniemożliwia na razie ponowne otwarcie Disneylandów i kurortów, które w Stanach Zjednoczonych dają zatrudnienie 100 tys. osób.

W czwartym kwartale fiskalnym segment parków rozrywki, kurortów, rejsów i merchandisingu the Walt Disney Company ma wygenerować straty w wysokości 2,4 mld dolarów i 2,6 mld dolarów przychodów, co oznacza spadek o 61 proc. roku do roku.

W roku finansowym 2019 przychody jednostki biznesowej wzrosły o 6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim do 26,2 mld dolarów. W trzecim kwartale obecnego roku fiskalnego The Walt Disney Company zanotował przychody w wysokości ponad 11,7 mld dolarów, co oznacza spadek rok do roku o 42 procent. Koncern miał kwartalną stratę netto przekraczającą 4,7 mld dolarów, najgorzej wypadł segment parków rozrywki Disneya zamkniętych w dobie koronawirusa.

 

 

Dołącz do dyskusji: Disney szykuje duże zwolnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl