SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Użytkownicy Tidal mogą tworzyć profile z playlistami

Od środy wszyscy obecni i nowi subskrybenci Tidal mogą tworzyć profile, na których będą mogli udostępniać swoje playlisty innym użytkownikom usługi.

Członkowie Tidal stworzyli miliony playlist, z których każda zawiera średnio ponad osiem osobistych list odtwarzania — od rapu do mocnego rockowego brzmienia, muzyki idealnej do porannego spaceru, treningu oraz wielu innych. Teraz dzięki profilom Tidal słuchacze mogą odkrywać nowe utwory, albumy, nowych wykonawców i być na bieżąco z innymi fanami muzyki, którzy mają podobny gust muzyczny.

Tidal zaznacza, że tworzenie profilu jest proste. Członkowie Tidal mogą w dowolnym momencie wybrać i zaktualizować nazwę użytkownika wyświetlaną w aplikacji – nazwa może zawierać emotikony. Po skonfigurowaniu subskrybenci mają możliwość upublicznienia utworzonych przez siebie playlist, aby inni słuchacze mogli je wyszukać w aplikacji Tidal. Playlisty można również udostępniać za pomocą łączy do udostępniania.

„Profile Tidal to jedna z wielu nowych funkcji, które wdrażamy w Tidal, aby pomóc fanom muzyki dzielić się muzyką i umożliwić im kontakt ze sobą. Profile Tidal są osobiste, ale pozwalają fanom dzielić się swoimi odkryciami muzycznymi ze znajomymi i rodziną. Profile to pierwszy krok Tidal w uczynieniu streamingu bardziej społecznym i wspólnotowym, co jest nieodłączną częścią doświadczania muzyki” - powiedziała Agustina Sacerdote, szef produktu w Tidal.

U wszystkich aktualnych użytkowników Tidal na telefonach komórkowych, profile zastąpią zakładkę „Moja Muzyka”. Po utworzeniu nowego profilu cała zapisana zawartość playlist będzie dostępna dla wszystkich słuchaczy Tidal.

Profile Tidal są dostępne w aplikacji na iOS i Androida, a także na komputerach stacjonarnych i w przeglądarkach w 62 krajach.

W Polsce Tidal działa od 2015 roku. To muzyczny serwis streamingowy, założony w 2014 przez szwedzko-norweską spółkę Aspiro. Rok później został wykupiony przez spółkę Project Panther Ltd, należącą do rapera Jaya-Z. W styczniu tego roku 33 proc. udziałów Tidala przejęła amerykańska firma telekomunikacyjna Sprint.

  • Więcej informacji:
  • Tidal

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy Tidal mogą tworzyć profile z playlistami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl