SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Times Newspapers Limited z niższymi przychodami, ale wyższym zyskiem w ubiegłym roku

W 2015 roku wydawca „The Times” i „The Sunday Times” zanotował niższe przychody rok do roku, ale wypracował wyższy zysk. To drugi raz gdy wydawca wykazuje zyski od 2002 roku, poprzednio notował wyłącznie straty.

fot. Shutterstock.comArticle

Z oficjalnego komunikatu wynika,  że w 2015 r. Times Newspapers osiągnął przychody w kwocie 345 mln funtów. To mniej niż w poprzednim okresie rozliczeniowym, który wydawca zamknął na poziomie 347 mln funtów.

Wydawca podkreśla, że na wyniki raportowanego roku wpływ miały dwa kluczowe czynniki - spadek liczby cyfrowych subskrybentów o 6 proc. (do liczby 147 tys.) oraz wzrost o 1 proc. czytelników drukowanego wydania „The Times”, których liczba wynosi obecnie ok. 394 tys.

Pozytywną tendencję widać po stronie zysków Times Newspapers. W tej rubryce w ub.r. wydawca odnotował 21 mln funtów, podczas gdy rok wcześniej było to 1,7 mln funtów. Jest to jednocześnie kolejny okres fiskalny, w którym firma liczy zyski od roku 2002, gdy przynosiła wyłącznie straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Times Newspapers Limited z niższymi przychodami, ale wyższym zyskiem w ubiegłym roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl