SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Bocheński znów nagrodzony w konkursie Best of News Design

Dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, Tomasz Bocheński, został nagrodzony srebrnym medalem a także nagrodą Award of Excellence w konkursie projektowania prasowego - Best of News Design. Doceniono go za cykl okładek do „Polska Metropolia Warszawska” oraz autorskie portfolio. Do konkursu zgłoszono 2,7 tys. prac z całego świata.

Jedna z nagrodzonych okładek autorstwa Tomasza Bocheńskiego Fot. Materiały PPGArticle

Uznanie międzynarodowego jury zdobyły zaprojektowane przez Tomasza Bocheńskiego okładki gazety „Polska Metropolia Warszawska”, które nawiązują do wojny w Ukrainie. Ale dodatkowo wyróżnione zostało także portfolio dyrektora artystycznego Polska Press. Prace autora zostały docenione obok projektantów z takich redakcji jak „New York Times” czy „The Washington Post”.

– Dobra okładka, szczególnie ta odnosząca się do bieżących, działań wojennych, wymaga właściwego oglądu na teraźniejsze wydarzenia. To nie tylko prosta forma skojarzeń. Jeżeli twórca przy ich projektowaniu używa skrótów w obrazie, które już funkcjonują w przestrzeni, to musi być świadomy, kiedy, przez kogo i w jakim celu były użyte, aby dokonać właściwej interpretacji faktów – komentuje Tomasz Bocheński.

Kim jest szef artystyczny Polska Press?

Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne już od 20 lat. Pracę zaczynał w „Gazecie Krakowskiej”, następnie przeszedł do „Dziennika Polskiego”, gdzie od 2007 roku był dyrektorem artystycznym. Od 10 lat pełni funkcję dyrektora artystycznego Polska Press Grupy. Wielokrotnie zdobywał najbardziej prestiżowe nagrody w konkursach branżowych w Polsce i na świecie. Ostatnio nagrodzono go w 2021 roku podczas jednej z poprzednich edycji Best of News Design. Wówczas doceniono okładki, jakie stworzył dla „Dziennika Zachodniego”.

W swoim dorobku ma w sumie kilkadziesiąt nagród m.in. GrandFront oraz Chimera Grand Prix. Jego projekty wielokrotnie zdobywały uznanie za granicą, m.in. European Newspaper Award oraz Best of News Design – The Society for News Design w USA. To Bocheński stał także na czele zespołu grafików, który w 2022 roku przygotował cały koncept graficzny horyzontalnego serwisu Polska press Grupy pod nazwą I.pl - od pomysłu na logotyp i identyfikację wizualną począwszy.

Society for News Design to organizacja non-profit założona w USA w 1979 roku. Poza licznymi działaniami artystycznymi organizuje coroczny, otwarty konkurs Best of News Design dla gazet i czasopism z całego świata. Jury docenia i nagradza najlepsze na świecie projekty prasowe.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Bocheński znów nagrodzony w konkursie Best of News Design

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grażyna
Brawo Tomek! Jak zawsze w punkt. Świetne okładki.
odpowiedź