SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Bogus ma zgodę na objęcie funkcji prezesa Banku Pocztowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Bogusa na prezesa Banku Pocztowego, podała Komisja w komunikacie.

Tomasz Bogus ma zgodę na objęcie funkcji prezesa Banku Pocztowego

"Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie pana Tomasza Bogusa na prezesa zarządu Banku Pocztowego SA" - głosi komunikat.

Rada nadzorcza banku powołała Bogusa na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa w październiku ub.r. Bogus - poprzednio (od listopada 2008 r.) członek zarządu Pocztowego odpowiedzialny za bankowość korporacyjną i transakcyjną - zastąpił na tym stanowisku Piotra Kamińskiego.

Głównym akcjonariuszem Banku Pocztowego są Poczta Polska, do której należy 75% minus jedna akcja oraz PKO BP, który posiada 25% plus jedną akcję.

Bank planuje debiut na GPW w II poł. 2011 r., ale w lutym przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) informowali o rozpoczęciu rozmów w sprawie tej instytucji z Ministerstwem Infrastruktury m.in. o możliwości sprzedaży akcji znajdujących się w posiadaniu PKO BP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Bogus ma zgodę na objęcie funkcji prezesa Banku Pocztowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl