SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Englert szefem GroupM

Od początku przyszłego roku GroupM w Polsce będzie działała w nowej strukturze.

Jej szefem został Tomasz Englert, ostatnio dyrektor zarządzający MediaCom Warszawa.

- Celem utworzenia nowej struktury jest zwiększenie efektywności działania wszystkich domów mediowych należących do WPP. Będziemy wspólnie negocjować warunki zakupu mediów od roku przyszłego. Suma budżetów klientów wszystkich domów mediowych wchodzących w skład GroupM  to ok. 30% polskiego rynku, co powoduje że GroupM będzie największym przedsięwzięciem tego typu w Polsce - powiedział Tomasz Englert.

- Nie planujemy rewolucji, a ewolucję, która przyniesie korzyści wynikające ze skali GroupM wszystkim klientom domów mediowych należących do GroupM w Polsce - dodał Tomasz Englert.

Domy mediowe raportują bezpośrednio do GroupM.

- Takiej struktury nie ma żadna inna organizacja tego typu w Polsce, a jest to niezmiernie istotny element ponieważ sądzimy, że pozwoli na uniknięcie pułapki sprzecznych interesów w ramach grupy. Pułapki która przesądziła o porażce innych przedsięwzięć tego typu - informuje Tomasz Englert.

- To co nas również wyróżnia to zakres działania: Przyczyną powstanie GroupM nie jest wyłącznie stworzenie wspólnej pozycji negocjacyjnej, ale poszukiwanie synergii w zakresie wszystkich działań niewyróżniających domów mediowych w grupie tj. gromadzenie danych rynkowych, administracji, czy budowy oprogramowania - kończy Tomasz Englert.

GroupM na świecie to „parent company” dla domów mediowych należących do holdingu WPP czyli MindShare, MediaCom, Mediaedge:cia. W Polsce do tej grupy należą również domy mediowe Guideline, Maxus oraz The Media Insight.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Englert szefem GroupM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl