SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Lis o pozwie „Wprost”: to występ kabaretowy

- Nie mam w zwyczaju komentować występów kabaretowych - stwierdził Tomasz Lis w odpowiedzi na pozew wydawcy „Wprost”, który zarzuca zespołowi redakcyjnemu „Newsweeka” (Ringier Axel Springer Polska) skopiowanie rozwiązań od konkurenta i domaga się 12 mln zł odszkodowania.

Tomasz Lis, fot. TVPArticle

We wtorek AWR Wprost poinformowała, że złożyła w sądzie pozew przeciw Ringier Axel Springer Polska i Tomaszowi Lisowi. Według wydawcy „Wprost” po tym jak zwolniony z tego tygodnika Lis wiosną 2012 roku przeszedł wraz z grupą dziennikarzy do „Newsweeka”, tytuł ten skopiował linię redakcyjną i format „Wprost”, m.in. rozwiązania w zakresie układu graficznego i prezentacji tematów głównych. Firma podkreśla, że to naruszenie standardów uczciwej konkurencji i domaga się w pozwie 12,2 mln zł odszkodowania za poniesione realne koszty i udokumentowane straty.

>>> AWR Wprost pozywa RASP i Tomasza Lisa. Chce 12 mln zł za kopiowanie „Wprost” przez „Newsweek”

- Nie mam w zwyczaju komentować występów kabaretowych - odpowiedział SMS-owo Tomasz Lis poproszony przez Wirtualnemedia.pl o odniesienie się do tych zarzutów.

>>> „Newsweek” Lisa i „Wprost” Latkowskiego - globalna marka kontra tabloidyzyn śledczy (opinie)

Spór sądowy wydawców „Wprost” i „Newsweeka” trwa od dwóch lat. We wrześniu 2012 roku to Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis pozwali AWR Wprost i jej większościowego udziałowca PMPG, twierdząc, że redakcja „Wprost” ukradła pomysł Lisa na akcję społeczną promującą nowoczesny wizerunek Polski i patriotyzmu (we „Wprost” taka akcja nazywała się „Polska Ok!”, w „Newsweeku” - „Polska jest fajna!”). RASP i naczelny „Newsweeka” domagają się za to 8,7 mln zł odszkodowania (przeczytaj o tym więcej).

W lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” wynosiła 117 335 egz., a „Wprost” - 51 928 egz. (według ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis o pozwie „Wprost”: to występ kabaretowy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AmberGolden Platformiany
Lisek chytrusek.
odpowiedź
User
Dobra Pamięć
Inny kabareton wg. T.Lisa: Nie chodziło o niezależność. To był konflikt z człowiekiem chorobliwie ambitnym i egocentrycznym - mówi twórca TVN Mariusz Walter
Wirtualnemedia - http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mariusz-walter
odpowiedź
User
ja
ahh te postkomuszki....nie maja dla siebie litości
odpowiedź